Warunki efektywnego wdrożenia systemu BI

Obalając mity trzeba na wstępie zaakcentować, iż BI nie jest technologią informatyczną lecz obrazem funkcjonowania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie. Fundamentalną ideą Business Intelligence jest demokratyzacja dojścia do danych w przedsiębiorstwie.Ma to doniosłe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniego kierowania wiedzą.


firma - odbitka
Napisane przez: Prentsa Aldundia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli idzie o systemy business intelligence zaletą jest to, że informacja nie będzie już wyłącznie w dyspozycji wąskiej grupy pracobiorców, lecz każdego członka procesów biznesowych. Zamysłem kluczowym takiego stanu rzeczy jest umożliwienie decentralizacji zarządzania a przez to podniesienie skuteczności działania na pułapie każdego stanowiska pracy jak też całej organizacji poprzez prosty a także prędki dostęp do spójnej oraz wysokojakościowej informacji. Naturalnie by wizja ta mogła być uskuteczniona konieczne jest między innymi odpowiednie połączenie odpowiednich technologii informatycznych pośród których wymienić możemy takie jak np. systemy zarządzania bazami danych, portale informacyjne, technologie internetowe. Wdrożenie systemu Business Intelligence należy rozpatrywać w dwóch głównych płaszczyznach: informatycznej i biznesowej. Podejścia przyjęte na płaszczyźnie informatycznej powinny wypływać z zamiarów biznesowych. Znaczący jest przy tym należyty dobór i połączenie technologii - business intelligence - rozwiązania.

Trzeba przede wszystkim wystrzegać się sytuacji, jaka niestety często ma miejsce, kiedy wdrożenie BI polega jedynie na wymianie instrumentów informatycznych. Głównym celem BI jest bowiem zmiana kultury organizacyjnej w zakresie standardów dzielenia się informacją. Wdrożenie systemu BI jest więc projektem strategicznym, bowiem wyznacza model działania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie. Niezbędne jest w takim wypadku by projekt ten miał utwierdzenie w zarządzie przedsiębiorstwa, który ma świadomość potencjalnych korzyści które odniesie przedsiębiorstwo z wdrożenia systemu.


Więcej tekstów

Unowocześnione narzędzie dla małych przedsiębiorstw dzięki jakiemu będą one wyjątkowo dobrze odbierane.

system do fakturowania
Napisane przez: Syed Ikhwan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nowoczesne rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw dzięki któremu będą one wyjątkowo dobrze postrzegane. W taki dokładnie sposób pojmuje się customer relationships managment, czyli zestaw procedur i aplikacji niezbędnych podczas budowania znaczących kontaktów biznesowych. A o znaczeniu tego, jak istotne jest stosowne rozporządzanie kontaktami z kontrahentami nie ma raczej potrzebne przypominać komukolwiek, kto ma własną firmę.


Rozwiązania Business Intelligence to uproszczenie a także przyśpieszenie dostępu do informacji, jaka dotąd była wyłącznie w dyspozycji informatyków, analityków bądź księgowych - -> zobacz informacje.
Pracobiorcy nie muszą oczekiwać na zestawienia, jakie przygotują im powyższe służby. Dużą część informacji mogą samodzielnie pozyskać z pomocą dobrych, intuicyjnych oraz prostych w obsłudze instrumentów informatycznych i zademonstrować w oczekiwanej formie.
2020/04/06, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.