Który telefon dobrze jest nabyć dla postaci w podeszłym wieku?

Powszedni telefon komórkowy, nie napominając już o smartfonie, jest w stanie przyczynić sporo kłopotów starszym osobom. Z tej racji producenci jeszcze częściej ubogacają ofertę o edycje telefonów ofiarowanych dla seniorów.


Współcześnie żyje się niezmiernie szybko , nie ma się czasu na sporo ważkich rzeczy.


gra


Technologia dotykowa w akcesoriach firmy Microsoft
Napisane przez: Microsoft
Zainspirowane przez: Microsoft


Ażeby ułatwić postaciom starszym komunikację czy to ze znajomymi, czy z familią, wskazane jest aby wybrać aparat komórkowy, który będzie zawsze pod ręką. Nawet kilkanaście lat temu nie przeczuwalibyśmy, że technologia pójdzie tak naprzód, i że telefony jak również komputery to będzie normalna rzecz w mieniu człowieka. Fabrykanci proponują bogate rodzaje oprzyrządowania takich jak telefony dla dziadków, prześcigają się pomiędzy sobą co krok. Zazwyczaj jednak są to dosyć duże sprzęty, które poprawnie mieszczą się w dłoni, jednak mają większy wyświetlacz . Kongruentnym przykładem są starsze rodzaje, jak na przykład Nokia 6100, Nokia 6101 bądź także Nokia 6170. Modele te, do znalezienia tutaj zobacz więcej.

Więcej tekstów

Płyty czołowe powinny być mocne - czytaj więcej na ten temat

klawiatura
Napisane przez: Marco Verch
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co robić żeby panel sterujący działał?

Jeśli tworzymy jakieś maszyny, które powinny okazać się ręcznie sterowane, a także w których ręcznie musimy ustalać kolejne zachowania, to powinniśmy pomyśleć co robić, aby ten panel sterujący był jak najbardziej wytrzymały. Chodzi o to, żeby nie przychodziło do ich zacinania się, a również żeby się nie wycierały, tak żeby każdy widział, które przyciski należy wdusić, aby uruchomić dane funkcje w urządzeniach.


Są dostrojone do tego, żeby ułatwić starszym postaciom czytanie liter i cyfr przez swój lekko większy wyświetlacz. Co do tego posiada tego typu telefon? Bezsprzecznie większe niż przeciętnie, poręczne przyciski, by numer był dosyć łatwy do wybrania. Wygodne telefony, takie jak nokia 6170 czy 5130 znajdziesz tu informacje w serwisie. W większości przypadków nie nabywa się osobom starszym smartfonów, ponieważ są one stosunkowo kłopotliwe w obsłudze aniżeli powszednie, klasyczne warianty, lecz jeśli staruszek będzie chciał poświęcić nieco dłuższą sekundę na lekcję, na pewno zrozumie każde jego funkcje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.