Czy pojmujesz jak niezwykle sugestywną i skuteczną postacią przekazu może zostać reklama radiowa?

Czy wiesz, jak dużą moc przekonywania może posiadać tego typu postać przekazu którą jest audycja radiowa? W dniu trzydziestego października 1938 roku amerykańska platforma radiowa CBS nadała tak pełnowymiarowe słuchowisko autorstwa Orsona Wellsa pt.

Ogrodzenie na plac zabaw
Napisane przez: Legi
Zainspirowane przez: Legi


"Wojna światów", że znaczna część społeczeństwa została utwierdzona w przeświadczeniu, że w ich kraju nastąpiło lądowanie marsjańskiego UFO.


Oczywiście w rzeczywistości tego typu inwazja nie miała miejsca i przeciwko prowadzonej rzekomo "na żywo" relacji nikt nie zginął, lecz moc radia pokazała jak wielką ma siłę. Obecnie, ok. 80 wiosen po niniejszym przełomowym socjologicznym eksperymencie reklama radiowa nadal jest niezwykle entuzjastycznie stosowana przez agencje reklamowe. Co prawda tego typu promocja zajmuje najczęściej kilka albo paręnaście chwil, ale jeśli tylko jest zrealizowana z pomysłem, to na długi czas zapada w pamięć słuchającym. Jest tak zwłaszcza wtedy, kiedy wzbudza sympatię oraz jest zwyczajnie fajna, inna niż pozostałe. Tego typu reklama radiowa, w której jest rozmowa o dwóch oferujących sobie życiowe rady koleżankach już od dawna nie jest przekonywująca.


Wedle co poniektórych badań marketingowych ogromną skutecznością wykazuje się tego typu reklama radiowa, w której występuje jakiekolwiek dziecko. W taki wariant mogą być promowane wszelkie towary, które są przeznaczone dla takiej grupy odbiorców.

Jeśli uważasz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym odnajdziesz dokładne opracowania tematów - odsyłacz jest tutaj.

br>
Znajdujący się w analogicznym serwisie artykuł bez dwóch zdań też Cię zainteresuje - to ważny link (https://edukacjaaktywna.pl/) traktujący o opisywanej kwestii.

Dla przykładu mogą to być słodycze, lecz także przykładowo jakieś medykamenty.
Dodatkowo należy powiedzieć, iż reklama radiowa może docierać do odbiorcy, który akurat przykładowo jedzie autem bądź jest w robocie albo po prostu przygotowuje obiad.I posiada załączone radio, w którym co jakikolwiek moment są puszczane promocje.
2021/02/14, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.