Przewody przyłączeniowe winny być zawsze rzetelnie zabezpieczane

Praktycznie wszystkie przewody elektryczne z upływem lat ulegają różnorodnym zniszczeniom. Stąd też w miejscach, gdzie kable elektryczne są bardzo intensywnie eksploatowane należy wprowadzać okresowe modernizacje. Oczywiście taka naprawa i wymiana przewodów oraz różnych przyłączy na ogół wiąże się z przerwami w dostawie prądu, niemniej jest to znacznie bardziej opłacalne przedsięwzięcie niż naprawa już zniszczonej linii elektrycznej.


Kable elektryczne są przygotowywane z coraz lepszej jakości materiałów, dlatego przy montażu nowych złączy konieczność modernizacji znacznie odwleka się w czasie. Jednak jeśli chodzi o kable (patrz elektryczne przewody), jakie zostały zainstalowane kilkadziesiąt lat temu, to użytkowanie ich bez przeglądu i wykonania niezbędnych modernizacji jest nie tylko mało rozsądne, ale też wyjątkowo niebezpieczne. Uszkodzone linie elektryczne są bowiem jednym z wielu zagrożeń dla człowieka, ponieważ bezpośredni kontakt z prądem może prowadzić nie tylko do uszczerbku na zdrowiu, ale nawet do śmierci.


Więcej tekstów

Ciesz się cennym gadżetem przez długi czas, czyli o korzyściach z zakupu etui na telefon

Elektrownia atomowa Fukushima nr 1
Napisane przez: Faruk Ateş
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zadania etui na telefony są różne. Mają one jednak przede wszystkim chronić smartfona przed upadkiem oraz jego konsekwencją – uszkodzeniem.


obiektywy
Zainspirowane przez: pixabay.com


W związku z tym kable (patrz przewody) winny być zawsze solidnie zabezpieczane, gdyż to tam dochodzi do największej liczby przeróżnych usterek i przerw w łączności. Oprócz tego, jak podczas każdych działań z elektrycznością, wspomniane przewody winny być montowane przez doświadczonych PRacowników. Tylko dobrze zorientowany specjalista może zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, jednocześnie nie szkodząc sobie samemu.
Zobacz kable (patrz https://lapppoland.lappgroup.com/produkty/katalog/zlacza-przemyslowe.html)

Co więcej, wiedza odnośnie układania instalacji elektrycznych jest bardzo specjalistyczna i trudno zakładać, żeby osoba wykształcona w innym kierunku mogła bez problemu zajmować się modernizacją linii elektrycznych. Kable elektryczne i inne przewody powinny być oczywiście bardzo dobrze zaizolowane, dzięki czemu kontakt osób nieuprawnionych jest bardzo ograniczony.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.