Rola telewizji w dzisiejszym świecie

Odkąd telewizor zjawił się na tym świecie, szturmem podbił także naszą wyobraźnię. Początki telewizji były bardzo trudne. Był to element wyjątkowo ekskluzywny i nie wszyscy mogli sobie pozwolić na tego typu zbytek. W naszej ojczyźnie jeszcze przez długie lata telewizor był wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej. Zazwyczaj jeden telewizor obsługiwał całą wioskę lub klatkę w bloku. Miało to swoje dobre strony. Sąsiedzi, spotykając się, by zobaczyć ulubioną audycję, lepiej się poznawali. Takie zbiorowe oglądanie czasami przekształcało się w huczną imprezkę.
gazeta
Napisane przez: Shannon Hauser
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj odbiornik telewizyjny jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego porządnego domu. Najczęściej zajmuje dumne miejsce w centrum pokoju dziennego. Jeżeli mamy tylko jeden telewizor, to zazwyczaj doprowadza to do prawdziwych bitew o pilota. Bo przecież doskonale wiemy, że kto ma pilota, ten dysponuje władzą absolutną.

Przejrzyj ten pełny wpis (http://www.wloskiklucz.com/kim-jestesmy/), a upewnisz się, że zawarte tam wiadomości są niezwykle interesujące, gdyż to ta sama tematyka, co w tym poście.

Co raz częściej w domach znajduje się kilka telewizorów, by zapobiec takim właśnie gorszącym scenom.

Więcej tekstów

Wybieramy kino domowe

nagrania
Napisane przez: Jocelyn Kinghorn
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Oglądanie filmów dostarczyć może wielkich wrażeń - przenikające się ze sobą brzmienie oraz obraz powodują, iż widzowie czują się, jak gdyby byli w środku akcji.


Przez długie lata faktycznie mocnych wrażeń dostarczało jedynie kino - przede wszystkim za sprawą dużych ekranów oraz nagłośnienia.


Wraz z rozwojem kolorowej telewizji, pęczniała jej oferta programowa. W naszym kraju działa parę komercyjnych stacji, które nieustannie rywalizują między sobą. Korzystamy na tym my, widzowie, ponieważ posiadamy niesamowity wachlarz rozmaitych audycji oraz filmów. Telewizje cyfrowe opanowały rynek oraz nasze życie. Teraz możemy mieć dostęp do wszystkich telewizji na świecie. Program tv ciągle się zmienia, dopasowując się do wymagań widza. Jeszcze jakiś czas temu narzekano na brak oferty kulturalnej w publicznej telewizji. Dziś mamy do dyspozycji osobny kanał, poświęcony temu obszarowi. W dzisiejszej telewizji każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy oglądać interesujące programy przyrodnicze, czy też historyczne. Stacje telewizyjne prześcigają się w pokazywaniu najnowszych kinowych hitów, które gromadzą milionową widownię (dlatego warto znać np. programy jak spod adresu). Miłośnicy sportu również nie mogą narzekać na ofertę programową. Kanały dla dzieci są bardzo zróżnicowane, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to, co ogląda nasze dziecko. I choć telewizor to prawdziwe okno na świat, warto czasem wyłączyć odbiornik i zobaczyć, że w naszym domu rozgrywa się najciekawszy serial.
 
2019/03/18, 12:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.