W jaki sposób funkcjonują drukarki trójwymiarowe ? W jakich branżach sprawdzają się najlepiej?

Jeszcze pewien czas temu drukarki trójwymiarowe zdawały się wynalazkiem prawie jak z filmu sf. Aktualnie są dostępnew ofercie wielu sklepów, co więcej stać na nie coraz więcej osób.


Oczywiście, pewnym ograniczeniem będzie cena, ale również i ona ciągle maleje.
wydruk 3D
Napisane przez: You Tube - Tomasz Szafarek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Żeby z takiej trójwymiarowej drukarki skorzystać, należy utworzyć aplikację przy pomocy oprogramowania typu CAD. Następnie trzeba wyeksportować plik do formatu STL. To jest program dla kadr - (program do tworzenia grafików) stworzony do obsługiwania drukarki.Później przesyłamy ten program do urządzenia. Dopiero wtedy drukarka zacznie pracować i dostępne będą wydruki 3d. Zależy od tego, jak zaawansowany będzie nasz projekt, wydruk może trwać od kilkunastu aż do nawet kilkudziesięciu godzin.


Więcej tekstów

Kasy fiskalne zalecane dla dużych sklepów, gdzie je znaleźć i jak utrzymywać

image - sprzęt
Napisane przez: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Różnego typu kasy fiskalne są składową rozmaitych sklepów. Fakt, że są one aktualnie potrzebne w zasadzie we wszystkich punktach sprzedaży sprawił, iż ich produkcja odbywa się masowo, a w dodatku można zamawiać kasy fiskalne o najróżniejszej wielkości i kształtach.


Podczas całego procesu drukarka tworzy jedną warstwę, która posiada określoną grubość, a następnie nałoży tą warstwę na dany roboczy obszar. Po takim procesie nakłada kolejną, aż do utworzenia zaprojektowanego. Lecz to jeszcze nie wszystko, bo dzięki tej drukarce możemy skanować przedmiot, jaki potem będzie wydrukowany.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (http://kamrec.pl/kamery-wifi-p2p) do poczytania. Znajdziesz tu dużo cennych wskazówek, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

Jednakże wymaga to dokupienia specjalnie do tego celu przeznaczonego skanera. Drukarki 3d stosuje się najczęściej do utworzenia prototypów oraz modeli w przemyśle i tych większych przedsiębiorstwach - drukarki3d.pl.


W codziennym życiu umożliwiają, aby utworzyć spersonalizowane oraz unikatowe projekty, w jakich nieważna jest liczba, lecz niepowtarzalność. Stwarzanych jest coraz więcej portali online, które umożliwiają projektowanie, a potem drukowanie rzeczyw pojedynczych egzemplarzach.


Należy jednak nie zapominać, że te drukarki nie dają rady utworzyć przedmiotów o skomplikowanych wyglądach lub też złożonych z wielu różnych materiałów.
2020/08/22, 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.