W którym momencie wypada wymienić starą instalację elektryczną na nową?

Stare instalacje elektryczne są aktualnie uznawane za mało bezpieczne, gdyż grożą porażeniem elektrycznym oraz nawet pożarem. Jeżeli mieszkamy w domu, jaki ma stare instalacje elektryczne, to warto zastanowić się nad wymianą takich instalacji na nowiutkie, w szczególności, jeżeli korzystamy z wielu dzisiejszych urządzeń. Nim zabierzemy się za wymianę instalacji elektrycznej, musimy skorzystać z pomocy doświadczonego elektryka.

instalacja elektryczna
Napisane przez: Steve Jurvetson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Powinien on ocenić stan starej instalacji elektrycznej, zobaczyć czy przewody Szczecin zaliczają się do wymiany, a także sprawdzić tablicę rozdzielczą, aktywność obrony przeciwpożarowej, i także puszki przyłączeniowe.

Z pewnością posłuży Ci dobra witryna z detalami, które tyczą się opracowanego tutaj wątku. Nie ociągaj się zatem i wejdź w umieszczony tu link.

Ponadto porządny elektryk powinien także uczynić pomiary rezystancji izolacji. Jeżeli instalacja elektryczna w naszym domu ma ponad 20 lat, to najlepiej będzie wymienić ją na nowiusieńką - jeśli nie całą, to co najmniej kilka jej elementów. Pomnijmy, że instalacja elektryczna ma szeroki wpływ na bezpieczeństwo lokatorów, dlatego z pewnością nie powinniśmy lekceważyć jej wymiany.

Więcej tekstów

Sonda hydrostatyczna jest bardzo dokładna

sterylizator
Napisane przez: Karl Baron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W zależności od tego w jakim miejscu jesteśmy zatrudnieni, powinniśmy korzystać z właściwych sprzętów, które pozwalają nam na wykonanie wszelkich potrzebnych pomiarów.


Posiadając starą instalacje elektryczną, należałoby zwrócić uwagę na przewody oraz bezpieczniki, jeśli są starego typu - należy wymienić je na nowiusieńkie. Należałoby zastanowić się także nad tym, czy nie zwiększyć liczby odbiorników poprzez wykonanie nowiuteńkich obwodów i - w wypadku braku miejsca - wymiany rozdzielnicy. Jeżeli posiadamy w domu sporo dzisiejszych urządzeń, które pochłaniają wiele prądu, to powinno się podłączyć je do nowiutkich, osobnych obwodów.

Każde konieczne towary oraz artykuły elektryczne Szczecin, odszukamy w sklepach elektrycznych - zarówno tych stacjonarnych, jak również internetowych (np FAR). Pożądane byłoby precyzyjnie poznać się z naszą starą instalacją elektryczną i ustalić, jakie części koniecznie powinniśmy wymienić na nowiutkie.

Jeśli ten wątek Cię zainteresował oraz szukasz więcej danych, to po przejściu do serwisu www znajdziesz ich bardzo dużo - będą one podobne tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Potem poszukajmy dobrych części elektrycznych w Internecie lub wybierzmy się do sklepu stacjonarnego z takimi artykułami.
2021/05/28, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.