Czym się charakteryzują programy lojalnościowe i jak najmądrzej je wdrożyć?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające ściągnąć nowych i utrzymać obecnych klientów. Są to długookresowe akcje, zatem nie powinniśmy oczekiwać efektów w okresie kilku dni.
Należy pamiętać, że zazwyczaj nie pochłaniają większych nakładów finansowych, programy lojalnościowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

Program lojalnościowy
Zainspirowane przez: www.spiceupyourblog.com
Program lojalnościowy zazwyczaj opiera się na na zbieraniu punktów.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co znajdziesz w ofercie pianka antystatyczna, która odnosi się do tej samej kwestii.

Kontrahenci dostają najczęściej karty lojalnościowe jak , które noszą ze sobą i za każdym razem gdy korzystają z usług, czy kupują produkty konkretnej firmy na kartę dodawane są punkty. Da się też przygotować to w inny sposób - kupujący mogą zbierać naklejki, paragony, elementy opakowania produktów - koncepcji jest sporo. tego typu wsparcie sprzedaży sprawdza się dobrze i ma duży wpływ na sprzedaż. Programy lojalnościowe są popularne i dobrze jest je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Zdarza się, że ulegamy błędnemu przekonaniu, że programy lojalnościowy to narzędzie, którego mogą używać tylko duże kombinaty. Być może wrażenie to mamy z tego powodu, że tam się z programami lojalnościowymi zazwyczaj spotykamy. Sieć sklepów czy kawiarnie - to tam najczęściej proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, darmowe tankowanie czy kolejne ciasto po skolekcjonowaniu wystarczającej liczby punktów czy pieczątek.

Dobrze jest pamiętać, że nie tylko ogromne koncerny mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, nieważne czy oferuje konkretne produkty, czy może usługi - może wykorzystać program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży.

Jeśli zainteresował Cię omawiany temat, to odsyłam do tej strony (poldannet.pl/pl/page/siatki-ochronne/siatki-na-antresole.html) - w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe dane, które są dokładnym opisem tego zagadnienia.

Ważne, by był mądrze przemyślany i zaprojektowany tak, by odpowiadał profilowi działalności.


Więcej tekstów

Narzędzia do controllingu powinny okazać się odpowiednio opracowane

budżetowanie
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Trzeba sprawdzić jak wykonać budżetowanie

Jeżeli nasza firma powinna się prawidłowo rozwijać, to powinniśmy posiadać na to dobre środki, tak by umacniać jej produkcję oraz utrzymywać ją na wysokim poziomie. Dlatego tak istotnym procesem jest budżetowanie, a więc obmyślanie, planowanie, zatwierdzanie oraz pilnowanie budżetu, tego jak wiele możemy wydać, jak wiele zysku pragniemy osiągnąć oraz jak dużo pieniędzy będziemy posiadali w rezerwie.
2020/07/26, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.