Współczesne sposoby komunikacji

Wynalezienie telefonii w ogromny sposób odmieniło świat, wpłynęło praktycznie na wszelkie sfery naszej egzystencji. Oprócz tego sprawiło, że pojawiło się mnóstwo nowych gałęzi zwykłego życia.


Nie da się przecenić wpływu, jaki udoskonalenie komunikowania się na odległość, czyli opatentowanie telefonu wywarło na życie każdego człowieka. Tak swobodny i niesamowicie szybki dostęp do informacji nie zdarzał się kiedykolwiek wcześniej. Dawniej ludzie długimi tygodniami wyczekiwali na list, na wieści od swoich bliskich umierając przy tym ze zdenerwowania, szczególnie, jeżeli na przykład oczekiwali na wieści wojenne. Wtedy komunikacja była zawsze, jeśli da się tak powiedzieć, jednostronna: jedna strona pisała list, następnie go wysyłała i po kilku tygodniach jego adresat miał możliwość zapoznawania się z jego treścią. Zanim do pierwszego nadawcy dotarła jego odpowiedź, mijały kolejne miesiące. W taki sposób prowadzenie ożywionej konwersacji było generalnie niemożliwe. Dlatego właśnie aparat telefoniczny tak dalece zrewolucjonizował naszą egzystencję: okazało się, że możemy naprawdę porozmawiać z bliskimi na całym świecie i to w realnym czasie. Jeśli chcieliśmy się czegoś dowiedzieć, wystarczyło wykręcić numer, by już po kilku minutach mieć upragnione informacje.


ulica Piotrkowska
Napisane przez: Bruce Guenter
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Choć telefon wynaleziono ponad wiek temu nadal jest to urządzenie, które ewoluuje. Wystarczy popatrzeć na wielki rozwój firm telekomunikacyjnych, na to, że współcześnie niemalże każdy człowiek posiada stale przy sobie komórkę, poprzez co zawsze wszyscy mogą się z nami skontaktować.


Więcej tekstów

Czy interesuje nas specjalistyczna organizacja eventu?

kurs event manager
Napisane przez: Tabasco PR
Zainspirowane przez: Tabasco PR
Coraz częściej ludzie przygotowujący różnorakie imprezy decydują się na skorzystanie z wsparcia odpowiednio do tego przeszkolonych ludzi. Dlatego właśnie powinno się zastanowić, czy samodzielnie nie pragniemy wliczać się do ekspertów, którzy będą potrafili przygotować każdą zabawę.


organizacja eventu powinna być odpowiednio przeanalizowana


Jeśli interesuje nas przyszykowanie imprezy firmowej, to dobrze robimy, jeżeli powierzymy to specjalistom, którzy zaznaczą, jak rozruszać nawet najbardziej opornych.


Poza tym telefon spowodował pojawienie się innowacyjnych metod sprzedaży wykorzystujących jego osiągnięcia, jak na przykład systemy call center. Do tej pory komunikacja jeszcze nigdy nie mogła być realizowana z takim rozmachem.
2021/01/22, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.