Podstawowe informacje o historii smartfonów, przykłady ich wykorzystania w życiu codziennym i biznesie.

Smartfony wdarły się przebojem w nasze codzienne życie, jak pokazują statystyki w ostatnim czasie coraz mniejsza ilość konsumentów wybiera tradycyjne telefony z klawiszami. Tak naprawdę smarftony są wydajnymi komputerami, tyle że zamiast klawiatury i myszy posiadają tylko dotykowy ekran.

Co absolutnie nie przeszkadza w tym, aby można z nich było wygodnie i przyjemnie korzystać. Mimo że popularność zaczęły zyskiwać zaledwie parę lat temu, to niewiele osób wie, że ich historia trwa już około dwóch dekad.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon
Napisane przez: Iwan Gabovitch
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To właśnie dwadzieścia lat temu IMB wypuścił do sprzedaży pierwsze urządzenie z ekranem dotykowym, które jednak w tamtych czasach nie zyskało dużej popularności. Potrzeba było następnych kilkunastu lat i dużego rozwoju technologii, żeby pojawiła się nowa odsłona tych urządzeń, tym razem już niezwykle przychylnie przyjęta przez klientów. Aktualnie smartfony są naprawdę potężnymi urządzeniami, o mocy obliczeniowej dużo większej niż sprzęt komputerowy sprzed niedawna.

Interesuje Cię mieszczący się w tym miejscu materiał? Kliknij więc oprócz tego ten link i przeczytaj więcej info prywatne liceum wrocław na opisywany temat.

I wytwórcy bez przerwy dokładają im pamięci i szybkości procesora, jeszcze bardziej powiększając ich parametry.

Więcej tekstów

Rankingi i testy elektroniki - jak bardzo są przydatne i czy warto po nie sięgać.

smartfony
Napisane przez: Blake Patterson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Różnych sprzętów elektronicznych dookoła nas jest coraz więcej. Ktoś może na to narzekać, może zupełnie się nie zgadzać z tym i z nich nie korzystać, ale nie zatrzyma tego rozwoju. Elektronika na dobre zadomowiła się w naszej codzienności i nic nie będzie wskazywać na to, żeby w najbliższych latach coś się miało zmienić.


Aktualnie na rynku popularne są smartfony z dwoma operacyjnymi systemami, to znaczy Androidem i iOS. Wprawdzie jeszcze system hr - (elektroniczne zarządzanie dokumentacją) Microsoftu próbuje zdobyć jakąś część rynku, ale na razie tak średnio sobie radzi. Wybór odpowiedniego systemu ma spore znaczenie na to, z których programów i aplikacji będzie można korzystać, a poza tym ile za to będzie trzeba płacić.

Bez wątpienia dużo lepiej w tym względzie wygląda Android. Programy i aplikacje mobilne mogą być ściągane ze sklepu Google Play, w którym zdecydowana ich większość jest darmowa albo kosztująca niewielkie kwoty. Google prowadzi również rozsądną politykę dla programistów, przez co liczba oferowanych aplikacji przyrasta niezwykle dynamicznie. I programy te są coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o grafikę i użytkowanie, co bardzo dobrze można przykładowo zobaczyć po najróżniejszych grach. Ale na tablety i smartfony powstaje również coraz więcej programów użytkowych, biznes bardzo polubił te mobilne urządzenia i coraz chętniej z nich korzysta.
2020/02/13, 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.