Odgromniki jako urządzenia do asekuracji ważnych elementów obwodów

Odgromniki są przyrządy które używa się do ochrony istotnych elementów obwodów.

Burze zachodzą cały czas na wszystkich kontynentach i wywołują znaczne szkody. Przyczyniają się do niszczenia sprzętów zarówno przemysłowych, jak i domowych. Z uwagi na ich potężną i nieoczekiwaną formę często wywołują fatalne następstwa w instalacjach elektrycznych.

elektryka
Napisane przez: Pete
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W celu ochrony przyrządów elektrycznych wrażliwych na zmiany napięcia spowodowane m.in.

Zdecydowanie poznaj najnowszy tekst na omówiony tutaj temat. Nie daj się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na ten temat.

trafieniem pioruna konieczna jest wewnętrzna asekuracja przeciwprzepięciowa. Instalacja elektryczna okaże się zabezpieczona, jeżeli w skrzynce elektrycznej ulokujemy ochronnik przeciwprzepięciowy i wskazówki defektu, które uwidocznią konieczność zamiany ochronnika.

Wewnętrzna asekuracja przeciwprzepięciowa polega na skonstruowaniu zestawienia punktu neutralnego rozdzielnicy elektrycznej, metalowych osłonek kabli, metalowych przewodów trafiających do budynku, kolejnych złączeń wyrównawczych i uziomu z kluczową szyną ekwipotencjalną. Więcej tutaj: Spółka Pelelectric. Istnieją trzy grupy ochronników zabezpieczających przed przepięciami pochodzenia burzowego i łączeniowego mogącymi pojawić się w sieci zasilającej gmach.

Ochronnik przeciwprzepięciowy w razie potrzeby bez ryzyka przechwyci falę przepięciową i odprowadzi prąd przepięciowy do uziomu, a nie do instalacji. Asekuruje nie tylko przed zmianą napięcia w trakcie burzy, lecz również łączeniowymi, jakie mogą wystąpić w sieci zasilającej. Wybierając stosowny ogranicznik przepięć należy wziąć pod uwagę maksymalne napięcie stałej pracy pomiędzy kablem fazowym i neutralnym. Znaczący jest konfiguracja sieci, oraz wytrzymałość udarowa połączona z udarami prądowymi, jakie wywodzą się od wyładowań atmosferycznych.

Potrzebna będzie Ci ciekawa kwestia (https://www.a-pro.pl/uslugi-elektryczne/) na podobny temat? Sprawdzonych zagadnień szukaj na naszej nowej stronie. Miłej lektury!Więcej tekstów

Sonda hydrostatyczna jest bardzo dokładna

sterylizator
Napisane przez: Karl Baron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W zależności od tego w jakim miejscu jesteśmy zatrudnieni, powinniśmy korzystać z właściwych sprzętów, które pozwalają nam na wykonanie wszelkich potrzebnych pomiarów.

Ograniczniki winny być poddawane cyklicznej kontroli przynajmniej raz w roku, natomiast dodatkowe oszacowanie należy wykonać po wystąpieniu wyładowania piorunowego w obiekt.

Bezdotykowy i szybki test ogranicznika pełni się za pomocą przenośnego przyrządu pomiarowego. Wybór i wykonanie detali ochrony odgromowej, tak jak zewnętrznej, jak i wewnętrznej należy zlecić specjaliście.
2020/12/14, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.