Księguj we własnym zakresie lub wcale. Czy praca w papierkach to jednak zajęcie dla wszystkich?

Każda - mała czy większa marka musi się rozliczać przed Urzędem Skarbowym. Część robi to z głową, unikając nadmiernych wydatków, część skrupulatnie, często płacąc dodatkowo za coś, z czego nie powinni być księgowani, a inni znów mało profesjonalnie narażając się na orgomne straty. Czy da się znaleźć rozwiązanie by pogodzić każdego?

Kalkulator
Napisane przez: Jacob Edward
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z ratunkiem przychodzi do nas outsourcing. Wyrażenie łączone głównie z logistyką i magazynowaniem tam naprawdę może dotyczyć praktycznie każdego typu usług. Najczęściej w większych ośrodkach biurowych tj. Kraków, Warszawa, Poznań możemy spotkać firmy zajmujące się podnajmowaniem własnych zdolności księgowych klientom. Doszło nawet do sytuacji, iż Polacy wykonują to tak dobrze, że współpracują z nimi nie tylko polskie spółki, ale również duże firmy Ameryki Północnej.

Wtedy to tryb realizacji zleceń pracujacych tam osób zmienia się ze normalnego jedno, dwu lub trzyzmianowego do nawet sześciozmianowego. Ma to związek jednocześnie ze wzrostem cen.

Chcesz zobaczyć inny aspekt prezentowanej sprawy? Zobacz więcej porad pod linkiem - one zapewne rzucą nowe światło na analizowany temat.

Co ciekawe cennik usług księgowych nie zatrważa nikogo z Polski, a tym bardziej z zachodu. Przede wszystkim w sytuacji, gdy rozporządzając firmę możemy wrzucić to w koszta oraz wziąć płatność jako fakturę. Rozpiętość cen tychże usług rozciąga się od 10 złotych za rozliczanie umów prawnych do zgoła kilku i kilkunastu tysięcy złotówek za prowadzenie i rozliczanie ksiąg handlowych w zależności od wielkości przedsiębiorstwa.

Zaczynając profesjonalny biznes jedną z priorytetowych rzeczy, jakie musimy zrobić, to rozpoznać, który cennik usług księgowych będzie odpowiadał naszym zapotrzebowaniom. Często przedsiębiorcy lekceważą powagę tego zagadnienia i kończy się to ku rozpaczy wysokimi karami na koniec okresu.

Musimy, z rozbrajającą szczerością przytaknąć, że nie każdą rzecz jesteśmy w stanie zrobić na własną rękę. Nawet jeśli za młodu rozliczaliśmy sami dokumnetację, to czasami nie inaczej warto skupić się jedynie na prowadzeniu działań, a księgowanie pozostawić ludziom od tego.
Stąd też przedsiębiorstwa proponujące możliwości księgowe są bardzo popularne, a ich pozycjana arenie biznesowej wciąż rośnie.
2019/03/13, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.