W jaki sposób odnaleźć profesjonalną kancelarię prawną?

Bywa, że zdarzają się chwile w których mamy jakiś problem prawny i nie wiemy do kogo się zwrócić o radę. Do adwokata czy też radcy prawnego? Co odróżnia od siebie te zawody? Powinniśmy posiadać tę wiedzę, wówczas zaoszczędzimy czas, fundusze i niepotrzebne emocje.

Profesja adwokata (zobacz zobaczysz) polega na świadczeniu pomocy prawnej czyli: * udzielaniu porad prawnych, * przygotowywaniu opinii prawnych, * opracowywaniu projektów aktów prawnych, * występowaniu przed sądami oraz urzędami.

Z wymienieniem różnic między zawodem adwokata, sporo osób ma ”zagwozdkę” ponieważ w ostatnich lat dało się zauważyć skłonność zacierania różnic między tymi zawodami. Nierzadko jest niesłusznie postrzegany jako doradca prawny, który nie bierze udziału w bezpośrednich sprawach. W końcu nadeszła chwila w której uprawnienia radców oraz adwokatów prawie niczym się nie różnią i radca ma prawo nas reprezentować w sprawach cywilnych, rodzinnych i ubezpieczeniowych. Praca radcy prawnego opiera się zasadniczo na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych oraz projektów akt prawnych.
Książki prawnicze
Napisane przez: Brian Holland
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Choć w przypadku sądów, zakres działań radcy prawnego przedstawia się nieco inaczej niż u adwokata (zobacz). Radca prawny nie może reprezentować oskarżonego w sprawach karnych i karnoskarbowych. I to jest fundamentalna różnica, jaka odróżnia te dwie profesje.


Więcej tekstów

Jakim sposobem należy pozbyć się zbytecznych elektronicznych sprzętów?

elektroodpady
Napisane przez: Daniel Lobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W naszych domach w szeregu przypadków znajduje się nadzwyczaj dużo sprzętów elektronicznych. Ich wykorzystanie przez nas bezsprzecznie jest niesłychanie szerokie, wobec tego też czasem pożądane byłoby korzystać z ich dobrodziejstw z rozwagą.

W jaki sposób odszukać dobrą kancelaria prawna? Przede wszystkim, potrzebujemy informacji.

Poszukujesz interesujących wiadomości na opisywany temat? To świetna chwila, ponieważ został przygotowany oryginalny serwis (http://www.taniarachunkowosc.pl/split-payment/), który zawiera ważne informacje na taki temat.

W podobny sposób jak z lekarzem specjalistą. Zdajmy się na zdanie krewnych, bliskich, znajomych. Może kojarzą kogoś zaufanego, kogo mogą nam z czystym sumieniem polecić. Przyjaciele nie zawsze jednak wiedzą o naszych problemach, zwłaszcza odnoszących się do pracy w firmie.
W obecnych czasach nie da się pominąć internetu. Każda poważna kancelaria ma założoną stronę internetową, dzięki której możemy poznać jej specjalizację oraz profil świadczonych usług (tu). Poszukiwania musimy rozpocząć od wybrania interesującej nas kancelarii, a dopiero wówczas powinien wzbudzić nasze zainteresowanie radca prawny. Godne uwagi są przede wszystkim kancelarie z tradycjami, które mają już wyrobioną pozycję i zdobyły zaufanie klienta.
2019/06/02, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.