Zarządzanie firmą - Przeczytaj więcej w tekście poniżej!

Analiza nie może być wyłącznie pasmem wywiadów, którego plonem będę setki stron zapisów z ankiet i przeprowadzonych rozmów. Analiza wymagań, to wielka praca, której celem powinno być zrozumienie, a nie tylko opowiedzenie. Jaka jest różnica? Produktem analizy, a więc poznania zjawiska (pracy firmy itd.) jest model jej logiki działania (logika biznesowa), tenże wzornik – poprawny – pozwala przypuszczać co nas czeka (analizowany jest na poprawność losowo wybranymi zdarzeniami w przedsiębiorstwie).

szkolenie
Napisane przez: Juhan Sonin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ten typ to wzornik dziedziny systemu (model logiki biznesowej: dokumentacja zasad biznesowych). Rezultatem wywiadów będzie niestety tylko opis skutków w reakcji na impulsy jednak nadal niezrozumiałe jest to „dlaczego akurat takie” efekty.

Wszystko to co nas oplata, samo w sobie jest naturalnie proste. Skomplikowane są, nie poszczególne rzeczy, a to, że jest ich sporo i mają na siebie wzajemny wpływ. Celem analizy będzie rozpoznanie w naszym sąsiedztwie tych prostych podstawowych rzeczy a także pojęcie ich wzajemnego na siebie wpływu. Uchwycenie to manifestuje się w postaci zdolności stworzenia modelu tych współistniejących prostych rzeczy - - analiza wymagań,


Więcej tekstów

Fachowe szkolenia Lean Management - pociągające oferty szkoleniowe

Kurs na sali szkoleniowej
Napisane przez: Sterling College
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szkolenia Lean Management są oferowane teraz przez różne ośrodki szkoleniowe, dlatego jeśli ciekawi Cię skorzystanie z tego rodzaju kursu to prawdopodobnie odnajdziesz wiele fascynujących i bardzo ciekawych ofert szkoleniowych.

analiza biznesu
Napisane przez: Brian Harrington Spier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
zrozumienia oraz opisania ich cech oraz zasad wzajemnego wpływania. Jeżeli tym badanym środowiskiem jest organizacja, powstanie jej wzornik, wiedza o tym jak funkcjonuje. Gdzie tutaj jest miejsce na oprogramowanie? Aby powstało, trzeba stworzyć także i jego wzornik, by zrozumieć i opisać to czego potrzebujmy. Miejmy na uwadze, że jedna z trudnych gier na świecie – królewska gra – to jedynie paręnaście figur i proste reguły ich przesuwania.

Intrygują Cię prezentowane tu tematy? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten link - są tutaj ważne informacje (https://visaandwork.com/oferta/), które również Cię zainteresują.

Nawet największa organizacja to wyłącznie skończona ilość funkcji oraz reguł ich działania. Trzeba je tylko odkryć.

Nie krytykuję inicjatyw wykorzystywania przypadków użycia. One jednak są konkretnymi, zamierzanymi przypadkami użycia aplikacji, to minimalny zestaw opcji. To nie ma jednakże nic wspólnego z wewnętrzną budową oprogramowania, ta winna kształtować zastaną faktyczność. Istnieje coś takiego jak zasada SOLID projektowania oprogramowania. Aplikacja, jeśli w wyniku analizy wymagań opracowano nie wyłącznie raport z wywiadów, ale też model logiki działania, także spełni te zasadę.
2021/03/06, 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.