W jaki sposób szybko kontrolować należności związane z działalnością naszej firmy

Nasza firma powinna na siebie zarabiać, musi działać w taki sposób by klienci byli usatysfakcjonowani, ale też tak, by pracownicy mieli jak wydajnie funkcjonować. Musimy wszystko odpowiednio poukładać pod względem ogólnie rozumianego zarządzania. Począwszy od logistyki związanej z dostawami, przez czas tworzenia produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Musimy rozplanować wszystko względem sytuacji rynku, na którym funkcjonujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.

Financial Service Support
Zainspirowane przez: http://www.fss-finanse.pl/
Ważny jest każdy aspekt, by całość logicznie i dobrze działała. Konieczne jest też to, jak długo klienci regulują należności względem naszej firmy.

Czy masz pytania w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje na prezentowane zapytanie - z pewnością będą one niezwykle ciekawe.

By wszystko było na właściwym poziomie musimy, co pewien czas sprawdzać ile wynosi wskaźnik rotacji należności. Gdy wskaźnik ten jest niższy niż 7 to koniecznie trzeba zacząć szybciej ściągać należności od klientów. Zbyt częste kredytowanie nie jest niczym właściwym, bo wtedy firma traci swoją płynność finansową i nie może dobrze działać.

Miej należności własnej firmy pod ścisłą kontrolą

Jeśli chcemy by nasza firma dobrze funkcjonowała i stale się rozwijała, trzeba pamiętać o właściwej kontroli należności. Jeżeli nie umiemy upomnieć się o swoje pieniądze, to raczej nasza firma szybko będzie musiała ogłosić upadłość. Wiadomo, że na początku nie zawsze będziemy w stanie panować nad fakturami. Czasem ciężko będzie sprawdzić, które faktury zostały opłacone we właściwym czasie, a które po czasie. Dlatego najlepiej postarać się o program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring okaże się czymś banalnym. Wpisanie wszystkich faktur do tego programu pokaże nam ile firm ma zaległości, komu powinniśmy wysłać mail z ponagleniem do zapłaty lub do kogo powinniśmy zadzwonić. Wszyscy doskonale wiedzą, jaki jest termin zapłaty, tak, więc firmy powinny się go trzymać. Razem z klientem decydujemy o możliwości uregulowania należności i sposobu – czasem jest możliwość spłaty ratalnej, jednak, jeśli klient i tak nie przejmuje się terminem powinniśmy naliczać odsetki.

Po przeczytaniu omawianego wątku, wejdź na inny niezły serwis (http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-budowlane/), który posiada także ciekawe wiadomości - zobaczysz, że pochłonie Cię całkowicie.

Powinniśmy jednak wcześniej uświadomić klienta, że taka, a taka zwłoka przy spłacie doprowadzi do tego, że klient będzie musiał zapłacić więcej. To na sto procent sprawi, że klient nie zapomni o terminie.
2020/12/12, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.