Niedawna deregulacja profesji księgowego - na czym dokładnie polega i jakie będzie miała zalety i wady dla klientów.

Przez lata niektóre zawody kojarzyły się z niedostępnością i elitarnością, lecz równocześnie do ich wykonywania konieczna była ogromna wiedza, jaką czasami trzeba było zdobywać latami. W ostatnim czasie coraz modniejsza zaczęła się stawać deregulacja, jaka ma na celu uwolnienie wcześniej niedostępnych profesji i zezwolenie ia ich wykonywanie każdego chętnego.


materiały księgowej
Napisane przez: leyla.a
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tego typu deregulacja obowiązuje również od niedawna w zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami musiało być poprzedzone zdobyciem odpowiedniej wiedzy i uzyskaniem certyfikatu. Rzecz jasna uwolnienie zawodu księgowego, jak wszystkie tego typu decyzje, mieć będzie swoich przeciwników i zwolenników.

Czy znasz już tak świetny serwis (http://www.tuv.com/poland/pl/kogeneracja.html)? Znajdziesz w tamtym miejscu faktycznie sporą ilość zajmujących informacji na tego typu temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Niektóre osoby alarmują, że bardzo może to zniszczyć to rynek księgowych usług i narazi klientów na straty, inni z kolei cieszą się z takiego stanu rzeczy, bo przez deregulację młode, ambitne osoby będą miały szansę zaistnieć w tym zawodzie.

Warto się przyglądnąć wszystkim poruszanym argumentom, szczególnie jeżeli się będzie chciało z takich usług korzystać. Podstawowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest to, że za księgowość wezmą się osoby średnio zorientowane, które mogą nawet nie wiedzieć, jak jest liczona deklaracja vat czy co potrzebne będzie, aby uzyskać zwolnienia z vat . Faktycznie trochę racji w tym może być, ale w praktyce takie osoby bardzo szybko zostaną zweryfikowane przez klientów. Jeżeli zauważą oni ich brak profesjonalizmu, to będą nieduże szanse na zbudowanie sobie odpowiedniej renomy.


księgowość
Napisane przez: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Klienci po prostu odejdą tam, gdzie proponowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym kiepskim zostanie albo douczenie się, albo zmiana zawodu. Kolejnym argumentem przeciwników będzie zaniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z wcześniejszym argumentem, rzecz jasna ci kiepscy księgowi będą oferowali niższe ceny, ale przeważnie jakość ich usług będzie podobna do tych cen.

Jeśli myślisz, że przedstawiony tekst jest warty przeczytania, to bez wahania kliknij ten link i zobacz udostępniony wpis - on też Cię zainteresuje.

Rynek również i to bardzo szybko będzie weryfikował, akurat w przypadku usług księgowych klienci raczej wolą, żeby wszystko było zrobione tak jak należy, nawet jeśli będą musieli za to nieco więcej zapłacić.
2021/02/23, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.