Interesujące nagrywanie filmów - jakie sprzęty warto zakupić?

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są krótkie formy filmowe umieszczane na znanych portalach. Dlatego też ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki lub inne krótkie formy. Oprócz przekazu z całą pewnością najważniejsza jest także jakość.

bmx
Napisane przez: Eli Christman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
O wiele lepiej przegląda się obrazy o wysokiej jakości. Należy przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień coraz większą popularnością cieszą się filmy z podróży, rejestrowanie ciekawie spędzonego dnia lub ekstremalnych sportów - czym nagrywać?

Jeśli cały dzień zamierzamy chodzić z kamerą, pokaźnych rozmiarów i ciężkie sprzęty mogą być dość kłopotliwe. W związku z tym prawdziwym hitem są niewielkie przenośne kamerki, które wytrzymają wiele zjawisk atmosferycznych i innych utrudnień. Mowa tu na przykład o GoPro Hero. Bezproblemowo przyczepimy są do specjalnych pasów na dłoniach, klatce piersiowej albo na kasku. Jest rzeczywiście lekka. W dodatku działa także pod wodą. Nagranie takim sprzętem to realna przyjemność. Jeżeli wykonujemy naprawdę ciekawe produkcje, odpowiednim (aczkolwiek bardzo drogim) gadżetem będzie też pilot wi-fi, który może sterować kilkoma urządzeniami. Dzięki takim urządzeniom można zarejestrować coś naprawdę wspaniałego. To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy robić ujęcia z góry, perfekcyjny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można przymocować GoPro Hero. To zarządzane przy pomocy pilota urządzenie sprawi, że bez problemu uniesiemy naszą kamerę do góry i wykonamy wspaniałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych ułatwień, na przykład sygnalizację rozładowania, urządzenie samodzielnie zlatuje na powierzchnię, powoli, aby nie dokonać uszkodzeń. Dodatkowo świecące diody pozwalają nam widzieć, gdzie jest dokładnie quadrokopter i w którą stronę się ustawił. Dwa omówione urządzenia staną się na pewno idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie nagrywać niesztampowe obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Oczywiście kupno należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeśli nie mają być stale używane, nabycie może być stratą pieniędzy.


Więcej tekstów

Jakich rzeczy nauczymy się ze szkoleń dla pracowników IT?

ulotki reklamowe
Napisane przez: Charles Clegg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza marka stała się wyższą od konkurencji należy w nią zainwestować. Nie idzie tu tylko o odpowiedni sprzęt, ale idzie bardziej o podwyższenie zdolności i kompetencji ludzi pracujących. I to akurat powinniśmy uzyskać dzięki szkoleniom.

Kamera sportowa i smartfon
Napisane przez: Robert Couse-Baker
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że tego typu urządzenia (czytaj) są prawidłowe nie tylko dla osób, które tworzą filmy na użytek Internetu, jednakże taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, w związku z tym powstające projekty muszą być bardzo interesujące, aby zostały dostrzeżone. Dodatkowo profesjonaliści przywiązują dużą uwagę do jakości swoich dzieł, więc używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, z pewnością zostaniemy dostrzeżeni, a codzienna pasja może stać się także sposobem na życie. To niesamowita okazja, żeby spróbować urzeczywistnić swoje marzenia.
2020/06/02, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.