zastosowanie, typy i budowa

Zanadto wysoka wilgotność to problem, który potrafi spędzić sen z powiek wielu mieszkańcom. Wilgotne mury mogą być przyczyną powstawania pleśni.


Wilgotne ściany to również podniesione koszty ogrzewania, niemiły zapach czy opóźnienia w pracach remontowych.


Dyski zewnętrzne
Napisane przez: Microsoft
Zainspirowane przez: Microsoft,myszy


Częstokroć najprostszym rozwiązaniem jest zakup osuszaczy powietrza. Które urządzenie wyselekcjonować? Przed sprawunkiem najlepiej zrozumieć z czym tak faktycznie mamy kłopot oraz jak pracuje osuszacz. Wilgotność powietrza zależy bezpośrednio od jego temperatury. Jest tak z tej przyczyny, iż w chłodnym powietrzu mieści się mniej wody niż w ciepłym.

Zaloguj się do tego portalu i kontynuuj (https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza,100.html) zajmujących artykułów. Mamy ich tam sporo i wszystkie stworzyliśmy z myślą o Was.

To dokładnie przez ową własność obserwujemy zwiększoną wilgoć w chłodnych piwnicach, a także suche powietrze na strychu. Na wilgotność powietrza w mieszkaniu ma też wpływ pora roku albo aura. W zimie, kiedy uruchomimy ogrzewanie powietrze może być dosyć mocno przesuszone. Jesienią oraz wiosną mamy raczej do czynienia z kłopotem nadto dużej wilgotności. Ogromny wpływ na to czy w mieszkaniu jest wilgotno ma to, w jaki sposób zostało zbudowane. Kłopot zawilgocenia tyczy się szczególnie wnętrz w tak zwanym starym budownictwie, wnętrz ze słabą wentylacją jak też znajdujących się nisko. Ponadto łatwiej o wilgoć w zabudowaniach mieszczących się przy lesie, na obszarach bardzo zacienionych.


dane
Napisane przez: Verbatim
Zainspirowane przez: Verbatim


Więcej tekstów

Jak wyczyścić pralkę sposobami domowymi? Czemu jest to tak istotne? O jakich kwestiach pamiętać?

producent
Napisane przez: WD
Zainspirowane przez: WD
To bardzo ważne, żeby utrzymać naszą pralkę w czystości. To istotne, aby pozbyć się niezbyt miłego zapachu z jej wnętrza, to również niezbędne, by odkamienić bęben pralki i automatycznie wydłużyć jej żywotność. Oba te powody są wystarczające, żeby zaopatrzyć się w niezbędne do pielęgnacji środki, jak soda, kwasek i ocet.


Przed przystąpieniem do jakichkolwiek kroków wilgotność powietrza powinno się zmierzyć. Nadmiaru wilgotności możemy się względnie łatwo pozbyć. Pomóc nam w tym mogą osuszacze budowlane.


Wychwycą one wilgotność w postaci lotnej i zmieniają ją w ciecz odprowadzając do pojemnika bądź kanalizacji. Będziemy dzięki temu w stanie obniżyć wilgoć powietrza nie ingerując w strukturę domku.
2022/07/04, 10:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.