zastosowanie, typy i budowa

Zanadto wysoka wilgotność to problem, który potrafi spędzić sen z powiek wielu mieszkańcom. Wilgotne mury mogą być przyczyną powstawania pleśni.


Wilgotne ściany to również podniesione koszty ogrzewania, niemiły zapach czy opóźnienia w pracach remontowych.
Dyski zewnętrzne
Napisane przez: Microsoft
Zainspirowane przez: Microsoft,myszy


Częstokroć najprostszym rozwiązaniem jest zakup osuszaczy powietrza. Które urządzenie wyselekcjonować? Przed sprawunkiem najlepiej zrozumieć z czym tak faktycznie mamy kłopot oraz jak pracuje osuszacz. Wilgotność powietrza zależy bezpośrednio od jego temperatury. Jest tak z tej przyczyny, iż w chłodnym powietrzu mieści się mniej wody niż w ciepłym. To dokładnie przez ową własność obserwujemy zwiększoną wilgoć w chłodnych piwnicach, a także suche powietrze (tanie oczyszczacze powietrza) na strychu. Na wilgotność powietrza w mieszkaniu ma też wpływ pora roku albo aura. W zimie, kiedy uruchomimy ogrzewanie powietrze może być dosyć mocno przesuszone. Jesienią oraz wiosną mamy raczej do czynienia z kłopotem nadto dużej wilgotności. Ogromny wpływ na to czy w mieszkaniu jest wilgotno ma to, w jaki sposób zostało zbudowane. Kłopot zawilgocenia tyczy się szczególnie wnętrz w tak zwanym starym budownictwie, wnętrz ze słabą wentylacją jak też znajdujących się nisko. Ponadto łatwiej o wilgoć w zabudowaniach mieszczących się przy lesie, na obszarach bardzo zacienionych.


dane
Napisane przez: Verbatim
Zainspirowane przez: Verbatim


Przed przystąpieniem do jakichkolwiek kroków wilgotność powietrza powinno się zmierzyć. Nadmiaru wilgotności możemy się względnie łatwo pozbyć. Pomóc nam w tym mogą osuszacze budowlane.
Wychwycą one wilgotność w postaci lotnej i zmieniają ją w ciecz odprowadzając do pojemnika bądź kanalizacji. Będziemy dzięki temu w stanie obniżyć wilgoć powietrza nie ingerując w strukturę domku.
2018/11/19, 09:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.