Który sprzęt do słuchania muzyki nabyć? Praktyczne wskazówki

Chciałbyś usiąść sobie wygodnie w fotelu oraz oddać się chwili zapomnienia wsłuchując się w dźwięki ulubionego krążka wydobywające się z twego własnego systemu hi-fi?


Cudowna sprawa! Jeśli nie masz jeszcze we własnym salonie lub pokoju podobnego zestawu, to najwyższy czas pomyśleć o tym.


audio
Napisane przez: Sean MacEntee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jak powinie wyglądać znakomity sprzęt audio do domu? Zanim przystąpimy do zakupu dobrego sprzętu hi-fi, trzeba zaznajomić się z paroma ważnymi wytycznymi, które powtarza wielu ekspertów z branży sprzętu audiofilskiego. To ważne, ażeby nie kierować się wyłącznie sądami na forach albo techniczną specyfikacją danego sprzętu, a kryteriami stricte subiektywnymi.


Więcej tekstów

Czy wiemy, jak działają prowadnice szynowe?

głośnik
Zainspirowane przez: pixabay
Czasem jest tak, że do dyspozycji mamy mało miejsca, więc potrzebujemy czegoś, co bez trudu będziemy mieli sposobność rozsuwać i przemieszczać, tak aby otwierać różne wnętrza, bez potrzeby wykorzystywania kolejnej przestrzeni.


reklama - rzut
Napisane przez: Daniel Jolivet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wybieraj przyrząd audio ( zestaw audio z wi-fi) słuchając. Nic nie będzie lepszym testem konkretnego modelu amplitunerów jak osobiste sprawdzenie takiego sprzętu wprost „ze słuchu”. Ważne, by na tego rodzaju testy wziąć wspaniale znaną nam osłuchaną już płytę. To pozwoli przy jej pomocy obadać wszystkie różnice między zestawami audio. Często bowiem bywa, że sprzęt o jednakowych parametrach technicznych nie brzmi tak samo. Tutaj znaczenie mają nawet najdrobniejsze szczegóły jak tworzywo obudowy głośników, kształt, bądź nawet przewody przesyłające brzmienie z odtwarzacza do kolumn. Nie jest regułą, że im głośniejsze są niskie brzmienia (tak zwane basy), wtenczas muzyka brzmi lepiej. Nadmierna dominacja tego zakresu może doprowadzić do sytuacji, że niektóre instrumenty zostaną przytłumione.


Sprzęt świetnej jakości nie przyzwoli na dominację niskiego zakresu podczas odtwarzania muzyki, jego brzmienie jest wyraźne, sprężyste i uaktywnia się wyłącznie w chwili „przywołania go do tablicy”.
2022/01/09, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.