Przekaźniki, styczniki to urządzenia elektromechaniczne jakie stosowane są do połączenia obwodów elektrycznych

Przekaźnik elektryczny jest to narzędzie elektryczne czy też elektroniczne stworzone w celu wywołania ustalonej nagłej zmiany stanu w jednym albo więcej obwodach wyjściowych przy spełnieniu odpowiednich warunków wejściowych.
Przekaźniki termiczne odpowiadają na zmianę pewnej wielkości fizycznej wejściowej (czyli napięcia, natężenia prądu, ciśnienia płynu, temperatury itp.) w taki sposób, iż po przekroczeniu pewnej jej wartości sygnał wyjściowy zmienia się skokowo z reguły między jedną z dwóch wartości: włącz/wyłącz. Przekaźniki termiczne są używane w połączeniu ze stycznikami A, AF, AE, TAE, BC i TBC w celu ochrony silników w napięciach znamionowych do 690V AC i 800V DC. Przekaźniki termiczne są narzędziami trój biegunowymi. Wyposażone są w wyzwalacze bimetalowe (1 na fazę), przez które przepływa prąd silnika i ogrzewa je bezpośrednio. Wyzwalacze zmieniają kształt pod dopływem ciepła i powodują zadziałanie zabezpieczenia i zmienienie pozycji styków pomocniczych. Wyzwalacze mają możliwość nastawiania progów zadziałania. Zgodnie z wymaganiami norm, na aparacie koniecznie trzeba nastawiać prąd (zobacz obciążalność przewodów elektrycznych) znamionowy silnika.

Więcej tekstów

Robotyka to wspaniała szansa na postęp techniczny i uproszczenie życia.

Czujniki
Napisane przez: morethanfunctional
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Robotyka to konieczność. Coraz więcej naukowców się nią interesuje budując innowacyjne i ultrawspaniałe roboty również ich pochodne. Do ich zrobienia potrzeba natomiast bardzo specjalistycznego sprzętu elektrycznego oraz nie tylko. Szczęśliwie ku uczonym i pasjonatom robotyki wychodzi coraz więcej dystrybutorów oraz biznesów, najczęściej online.


Wyłącznik APU powietrzny zarezerwowany jest w celu połączenia prądów roboczych i do zabezpieczania odbiorników oraz urządzeń zasilających przed skutkami zwarć i przeciążeń. Może być stosowany w sieciach do 500V prądu przemiennego i około 220V prądu stałego, w jakich obliczeniowe wartości prądów zwarciowych nie przekraczają podanych w tabeli (sklep producenta).
Gniazdko elektryczne
Zainspirowane przez: http://ospel.pl
Zaopatrzony jest w tradycyjne przekaźniki termobimetalowe (zabezpieczenie przed przeciążeniem) oraz wyzwalacze zwarciowe o funkcjonowaniu szybkim (zabezpieczanie przed zwarciem albo większym przeciążeniem). Wyłącznik APU to wyłącznik stosowany tam, gdzie moce wyłączane mają duże wielkości, w celu chronienia pozostałych urządzeń elektrycznych przed skutkami przeciążenia albo zwarć oraz w celu sterowania rozpływu mocy w sieci elektrycznej.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, zobacz dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam informatyka studia wrocław, znajdziesz tu analogiczne informacje.

Jest charakteryzowany poprzez szereg parametrów, najgłówniejsze z nich to: napięcie znamionowe, prąd znamionowy i zwarciowy, dopuszczalna temperatura otaczająca. Jego konstrukcja różni się w dużym stopniu w zależności od parametrów znamionowych. Więcej

Stycznik id i przekaźniki termiczne to aparaty elektromechaniczne, jakie stosowane są do połączenia obwodów elektrycznych [więcej na - oferta styczników]. Styczniki i przekaźniki są kierowane za pomocą przepływu prądu poprzez cewkę, która tworząc pole elektromagnetyczne powoduje połączenie albo rozwieranie styków ruchomych. Stycznik id składa się z następujących części: obudowy, rdzenia z cewką oraz ruchomej zwory, sprężyny, styków głównych, styków pomocnych czynnych, styków pomocniczych biernych i komory łukowej.
2020/04/08, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.