Przekaźniki, styczniki to urządzenia elektromechaniczne jakie stosowane są do połączenia obwodów elektrycznych

Przekaźnik elektryczny jest to narzędzie elektryczne czy też elektroniczne stworzone w celu wywołania ustalonej nagłej zmiany stanu w jednym albo więcej obwodach wyjściowych przy spełnieniu odpowiednich warunków wejściowych.
Przekaźniki termiczne odpowiadają na zmianę pewnej wielkości fizycznej wejściowej (czyli napięcia, natężenia prądu, ciśnienia płynu, temperatury itp.) w taki sposób, iż po przekroczeniu pewnej jej wartości sygnał wyjściowy zmienia się skokowo z reguły między jedną z dwóch wartości: włącz/wyłącz. Przekaźniki termiczne są używane w połączeniu ze stycznikami A, AF, AE, TAE, BC i TBC w celu ochrony silników w napięciach znamionowych do 690V AC i 800V DC. Przekaźniki termiczne są narzędziami trój biegunowymi. Wyposażone są w wyzwalacze bimetalowe (1 na fazę), przez które przepływa prąd silnika i ogrzewa je bezpośrednio. Wyzwalacze zmieniają kształt pod dopływem ciepła i powodują zadziałanie zabezpieczenia i zmienienie pozycji styków pomocniczych. Wyzwalacze mają możliwość nastawiania progów zadziałania. Zgodnie z wymaganiami norm, na aparacie koniecznie trzeba nastawiać prąd znamionowy silnika.

Więcej tekstów

Które kamerki sportowe szczególnie polecam?

sprzęt fotograficzny od Sony
Napisane przez: Kitmondo Marketplace
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ostatnio kamerki sportowe są bardzo powszechne. Bardzo dobrze, bo w końcu dzięki nim będziemy mieli możliwość najzwyczajniej przyjemnie spędzać czas. Sam jestem właścicielem takowej kamery - moim zdaniem to doskonały wynalazek. Lubię co pewien okres czasu pójść na choćby rower i nagrać coś.


Wyłącznik APU powietrzny zarezerwowany jest w celu połączenia prądów roboczych i do zabezpieczania odbiorników oraz urządzeń zasilających przed skutkami zwarć i przeciążeń. Może być stosowany w sieciach do 500V prądu przemiennego i około 220V prądu stałego, w jakich obliczeniowe wartości prądów zwarciowych nie przekraczają podanych w tabeli (sklep producenta).
Gniazdko elektryczne
Zainspirowane przez: http://ospel.pl
Zaopatrzony jest w tradycyjne przekaźniki termobimetalowe (zabezpieczenie przed przeciążeniem) oraz wyzwalacze zwarciowe o funkcjonowaniu szybkim (zabezpieczanie przed zwarciem albo większym przeciążeniem). Wyłącznik APU to wyłącznik stosowany tam, gdzie moce wyłączane mają duże wielkości, w celu chronienia pozostałych urządzeń elektrycznych przed skutkami przeciążenia albo zwarć oraz w celu sterowania rozpływu mocy w sieci elektrycznej. Jest charakteryzowany poprzez szereg parametrów, najgłówniejsze z nich to: napięcie znamionowe, prąd znamionowy i zwarciowy, dopuszczalna temperatura otaczająca. Jego konstrukcja różni się w dużym stopniu w zależności od parametrów znamionowych. Więcej

Stycznik id i przekaźniki termiczne to aparaty elektromechaniczne, jakie stosowane są do połączenia obwodów elektrycznych [więcej na - oferta styczników]. Styczniki i przekaźniki są kierowane za pomocą przepływu prądu poprzez cewkę, która tworząc pole elektromagnetyczne powoduje połączenie albo rozwieranie styków ruchomych. Stycznik id składa się z następujących części: obudowy, rdzenia z cewką oraz ruchomej zwory, sprężyny, styków głównych, styków pomocnych czynnych, styków pomocniczych biernych i komory łukowej.
2019/07/01, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.