Czy trzeba mieć wielkie pieniądze by zacząć inwestować na giełdzie? Od czego warto rozpocząć?

Często słyszymy o ludziach, jacy inwestują swoje pieniądze na giełdzie i jest to dla nich dodatkowy sposób na zarabianie. Dlatego zaczynamy się zastanawiać czy też nie zająć się tym. Jednak wtedy przeszkodą staje się często brak dużej gotówki. Czy rzeczywiście trzeba mieć spore środki finansowe by rozpocząć taką przygodę z graniem na giełdzie? Okazuje się jednak, iż jakieś ogromne środki finansowe to nie jest konieczność. Nowy inwestor nie musi mieć nadzwyczajnej gotówki aby zacząć. Swoje wdrażanie opłaci się zacząć od niewielkich kwot, a nie narażać od razu naszych ciężko oszczędzonych pieniędzy.


giełda
Napisane przez: Dick Thomas Johnson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W ten sposób nie będzie nas na początku ogarniał strach przed każdym większym zakupem akcji, czy chcemy kupić akcje LPP albo też inne, będzie można zaryzykować bez większych obaw - sprawdź notowania akcji lpp. Lepiej również nie traktować grania na giełdzie jako jednego ze źródeł utrzymania. Zanim zostaniemy zawodowcami minie jakiś czas, a nawet wtedy pomimo możliwości zysku na horyzoncie widnieje też widmo strat, z którymi zawsze trzeba się liczyć. Sporo osób więc zadaje sobie pytanie ile musimy mieć pieniędzy na start, ponieważ informacje w sieci są różne. Tak naprawdę są dwa podejścia.

Pierwsze jest takie, iż najlepiej wejść z niewielką kwotą oraz poznać samemu z bliska jak działa ten cały mechanizm. Następnie, gdy już nazbieramy większy kapitał nasze umiejętności pozwolą nam na czuć się pewniej. Inne podejście radzi zainwestować więcej, po to aby stopa zwrotu była też sensowna. Natomiast niestety nie każdy posiada zgromadzony spory kapitał od razu na wstępie. Jednak gdy inwestujemy niewielkie kwoty trzeba zwrócić uwagę na to jak wysokie są prowizje maklerskie. Chodzi generalnie o to by inwestować w akcje taką gotówkę, od której prowizje procentowo są takie same lub też wyższe od tych minimalnych. W ten sposób można uniknąć start już na wstępie.


Musimy mieć taką świadomość, że rzeczywiście z niewielkim wkładem brak jest możliwości by zyskać dużą sumę pieniędzy. Inwestując niewielkie kwoty bowiem nawet przy dużym wzroście kursu akcji, nie zarobimy jakiejś niesamowitej gotówki. Natomiast dobrze jest na wstępie potraktować ten mały wkład jako swego rodzaju naukę, po to aby potem móc już z większą pewnością siebie i znajomością mechanizmów rządzących giełdą inwestować większe pieniądze oraz wypracować tym sposobem większy zysk.
2018/11/14, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.