Niebywała historia znakomitych telefonów firmy Nokia, jakie przez długie lata były hitami sprzedażowymi na całym świecie.

Jeszcze kilka lat temu, zanim pojawiły się na rynku smartfony z Androidem, to właśnie Nokia była symbolem tego, co najlepsze w telefonach. Legendarna niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcjonalności i długi okres pracy na akumulatorze to główne cechy w zasadzie wszystkich modeli tej marki.
firma - stykówka
Napisane przez: Solamente Itan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Niektóre z wersji tego producenta stały się prawdziwymi legendami, jakie dziś osiągają na aukcjach wysokie ceny. Ale w zasadzie każdy telefon tego producenta stawiał wysoko poprzeczkę konkurencji, nie inaczej było też z modelem nokia n 73 (kupiłem nokię n 73). Ukazał się on na rynku w roku 2006 i od razu zdobył uznanie klientów. Co ciekawe, Nokia (zobacz obudowa Nokia 1) miała w tym właśnie okresie również krótką przygodę z Linuxem, to właśnie na nim bowiem opierało się urządzenie nokia n 900, posiadające między innymi ekran dotykowy.


nokia luna
Napisane przez: Susanne Nilsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Linux
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kolejne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się ogromnym zainteresowaniem na rynku. Bardzo dobre opinie pośród użytkowników zbierała między innymi nokia (zobacz etui Nokia 7) luna, z rodziny telefonów z przesuwaną klawiaturą. Niestety decydenci z tej fińskiej firmy trochę sobie zlekceważyli rewolucję jaka przyszła ze smartfonami. Przez krótki okres czasu okazało się nagle, że sprzedaż zwykłych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, wszyscy bowiem rzucili się na smartfony. Nieco spóźnione działania wprawdzie przyniosły parę ciekawych konstrukcji, jakich jak nokia lumia dual sim - .
Jednak wśród użytkowników niepodzielnie królowały już wtedy Urządzenia z innymi operacyjnymi systemami, i niestety pomimo doskonałych parametrów Nokii się nie udało z powrotem podbić rynku.
2018/08/20, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.