Rodzaje aparatów elektrycznych stosowanych w elektrycznych pojazdach trakcyjnych.

Artykuł zaczniemy od tego czym w ogóle są aparaty elektryczne mające zastosowanie w pojazdach trakcyjnych napędzanych elektrycznie, następnie zostaną przedstawione różne rodzaje tych urządzeń.


Postaramy się uporządkować w tym miejscu inFormacje dotyczące pantografów.


Więcej tekstów

Czym zajmują się kadry oraz na czym powinna polegać działalność tego działu?

procesor
Napisane przez: Tim Adams
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dowolnej dużej firmie kierownik pragnie zatrudniać jak najlepszych pracowników. Osobiście jednak zazwyczaj nie posiada odpowiedniej ilości czasu, dlatego też niezbędny jest właściwy do takiego celu dział.


Może zajmować się on między innymi wstawianiem ogłoszeń z ofertą pracy na jakimś stanowisku, potem zajmuje się odpowiadaniem na wybrane propozycje, prowadzi wstępne rozmowy z wybranymi zainteresowanymi osobami, a następnie, w wypadku podjęcia postanowienia o zatrudnieniu potencjalnego pracownika, realizuje dalsze czynności związane z zatrudnieniem kolejnego pracownika.


Te elektryczne (zobacz https://solitech.pl/projektowanie-elektroniki.html) aparaty o których będziemy tutaj rozprawiać to odbieraki prądu, nazywane także pantografami. Odbieraki prądu odbieraki prądu do suwnic to najważniejszy części składowych trakcyjnych pojazdów. Są one przeznaczone do czerpania prądu z trakcyjnej napowietrznej sieci przez pojazdy szynowe. Odbieraki prądu są bardzo często montowane na dachu tramwaju bądź lokomotywy. Zdarza się, że odbieraki prądu są mocowane po bokach pojazdów elektrycznych, ale jest to rzadko spotykane zdarzenie.


Obecnie rozróżniamy następujące typy odbieraki prądu: łyżwowy odbierak, tyczki, odbierak rolkowy, belkowy odbierak, odbierak prętowy. Pantografy używane dawniej to odbierak ramkowy, pałąk i też lira.


snapchat
Napisane przez: Barn Images
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Odbierak łyżwowy jest przeznaczony do pobierania energii elektrycznej z szyn prądowych i jest stosowany przede wszystkim w metrach. Pałąki, które w języku potocznym są nazywane też szelkami lub tyczkami są służą do pobierania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej. Pałąki są mocowane w trolejbUSAch. Odbierak rolkowy jest stosowany przede wszystkim w górnictwie.


Duża wrażliwość na kierunek jazdy belkowego odbieraka była powodem wycofania go z produkcji. Prętowy odbierak znalazł zastosowanie przede wszystkim w górskich kolejkach w lunaparkach.
2018/08/29, 13:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.