Rodzaje aparatów elektrycznych stosowanych w elektrycznych pojazdach trakcyjnych.

Artykuł zaczniemy od tego czym w ogóle są aparaty elektryczne mające zastosowanie w pojazdach trakcyjnych napędzanych elektrycznie, następnie zostaną przedstawione różne rodzaje tych urządzeń.


Postaramy się uporządkować w tym miejscu inFormacje dotyczące pantografów.


Te elektryczne aparaty o których będziemy tutaj rozprawiać to odbieraki prądu, nazywane także pantografami. Odbieraki prądu odbieraki prądu do suwnic to najważniejszy części składowych trakcyjnych pojazdów. Są one przeznaczone do czerpania prądu z trakcyjnej napowietrznej sieci przez pojazdy szynowe. Odbieraki prądu są bardzo często montowane na dachu tramwaju bądź lokomotywy. Zdarza się, że odbieraki prądu są mocowane po bokach pojazdów elektrycznych, ale jest to rzadko spotykane zdarzenie.


Obecnie rozróżniamy następujące typy odbieraki prądu: łyżwowy odbierak, tyczki, odbierak rolkowy, belkowy odbierak, odbierak prętowy. Pantografy używane dawniej to odbierak ramkowy, pałąk i też lira.


snapchat
Napisane przez: Barn Images
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Czym jest identyfikacja wizualna?

Dysk SSD Torqx TRB
Napisane przez: 4Press.pl
Zainspirowane przez: 4Press.pl
Identyfikacja wizualna to całość symboliki używanej przez przedsiębiorstwo, zatem wszystko to, po czym można zidentyfikować naszą firmę wizualnie jak kolorystyka, logotyp itd.


Odbierak łyżwowy jest przeznaczony do pobierania energii elektrycznej z szyn prądowych i jest stosowany przede wszystkim w metrach. Pałąki, które w języku potocznym są nazywane też szelkami lub tyczkami są służą do pobierania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej. Pałąki są mocowane w trolejbUSAch. Odbierak rolkowy jest stosowany przede wszystkim w górnictwie.


Duża wrażliwość na kierunek jazdy belkowego odbieraka była powodem wycofania go z produkcji. Prętowy odbierak znalazł zastosowanie przede wszystkim w górskich kolejkach w lunaparkach.
2019/04/03, 08:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.