Farmy fotowoltaiczne cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Jakie są etapy takiej inwestycji?

Fotowoltaika to czerpanie elektryczności z promieniowania słonecznego. Aktualnie przepisy prawne w zakresie budowy farm fotowoltaicznych są niejednoznaczne, aczkolwiek możemy określić pewien schemat działania, który musi przejść każdy inwestor.


Po pierwsze potrzebna jest odpowiednia działka, na jakiej można posadowić instalację i podłączyć ją poprzez energetykę.
meble skórzane
Napisane przez: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Chiny
Napisane przez: Mark Harkin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


1 MW elektrownia fotowoltaiczna wraz z technicznymi odstępami potrzebuje około 2 ha terenu dobrze nasłonecznionego, niezacienionego. Trzeba podkreślić, że przeważnie prościej jest realizować farmy fotowoltaiczne w miejscu, gdzie nie występuje plan zagospodarowania przestrzennego.


Należy przygotować projekt koncepcyjny potrzebny do wniosku o przyłączenia do miejscowego zakładu energetycznego. Taki projekt ma ogromne znaczenie, gdyż wydane przez operatora zasady przyłączenia będą dotyczyć precyzyjnie określonej konfiguracji farmy fotowoltaicznej, której nie można swobodnie zmieniać w czasie realizacji inwestycji (szukaj na zielona-firma.biz). Posiadając już tytuł prawny do gruntu oraz warunki przyłączenia, należy rozpocząć starania w zakresie uzyskania koncesji na produkowanie energii z odnawialnego źródła. Taką koncesję wydaje Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Zakładając, że przeszliśmy przez opisane kroki a starostwo powiatowe nie wniosło sprzeciwu do zgłoszenia robót i gmina zezwoliła na posadowienie instalacji, możemy przystąpić do budowy farmy fotowoltaicznej.
Jeden z ostatnich warunków to rejestracja na TGE w celu obrotu należnymi certyfikatami, następnie uruchomienie i odebranie elektrowni przez energetykę.

Kliknij ten link i sprawdź tu zapalniczki benzynowe dodatkowe informacje na opisywany temat - one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

br>
Jeżeli poszukujesz czegoś wyjątkowo interesującego na poruszany w tym poście temat, to kliknij oraz zerknij na tekst (http://www.sigma-rachunkowe.pl/) wspomnianego materiału!

Jeżeli inwestor pomyśle przeszedł przez opisane procesy będzie mógł cieszyć się pracą swojej elektrowni.
2021/02/12, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.