Jakie z rozwiązań będą lepsze dla amatorów fotografii, porządny aparat kompaktowy czy lustrzanka cyfrowa.

Wśród wielbicieli robienia zdjęć bez przerwy odbywa się spór, co kupić, czy jedną z lustrzanek czy dobrego kompakta. Za lustrzanką niewątpliwie przemawia jakość zdjęć, w doświadczonych rękach naprawdę są one bardzo dobre.


xperia
Napisane przez: Falcon® Photography
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jednak niewątpliwą minusem lustrzanek będą koszty wiążące się z ich zakupem. Nie starczy bowiem zakup samego aparatu, lecz konieczny będzie również oddzielny obiektyw, taki jak na przykład pentax 18-135, czy nawet parę tych obiektywów na różne okazje. Nawet przy taniej konfiguracji może to wyjść nawet kilka tysięcy złotych, a to już stanowi spory wydatek. Za to nowoczesne kompakty, takie jak na przykład panasonic lumix dmc-fz8, interesujacy panasonic lumix dmc-fz8 wszystko będą miały umieszczone w jednej obudowie, a ich cena jest dużo przystępniejsza. Dzięki temu, że najczęściej wyposażone są również w mocnyzoom, to można robić nimi zdjęcia w wielu różnych okolicznościach.


Więcej tekstów

Fotografia ciążowa na terenie Warszawy - w jaki sposób znaleźć najlepszą osobę do tego zadania?

sprzęt
Napisane przez: Sweex
Zainspirowane przez: Sweex
Ciąża bywa niewiarygodnie istotnym momentem dla wielu związków - oczekiwanie na urodzenie się dziecka dla sporej większości przyszłych rodziców bywa nie wyłącznie wypełniona kupowaniem ciuszków, wózka, łóżeczka, czy też nawet zabawek, lecz również czasem, gdy ich więź się zacieśnia.


panasonic lumix dmc-fz8
Napisane przez: Ericsson User Experience Lab
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


sprzęt
Napisane przez: Arkadiusz Sikorski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W przypadku zawodowych fotografów zwyciężą raczej lustrzanki, bo będą one dawać też zupełnie odmienne możliwości niż najlepsze nawetkompakty. Jednak pośród amatorów kompakty będą chyba jednak znacznie praktyczniejsze, szczególnie jeżeli kupi się jakiś model z najwyższej półki. Z pewnością do takich się zalicza panasonic lumix dmc-fz28, jaki jest jedną z najbardziej udanych konstrukcji w swojej klasie. Bardzo ciekawie prezentuje się także inny model tej firmy, a mianowicie panasonic gf1- panasonic gf1.


Tak naprawdę nie jest to ani lustrzanka ani kompakt, gdyż nie mając żadnego lustra ma jednocześnie wymienne obiektywy. Aparat ten zyskał bardzo szybko popularność klientów i jest obecnie chętnie kupowany.
2018/02/02, 14:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.