Mapy robione przy pomocy dronów – najnowsza metoda

Teraz, gdy komputeryzacja opanowuje praktycznie każdą gałąź gospodarki, począwszy od kosmonautyki a skończywszy na budowaniu dróg, w mgnieniu oka zmieniają się metody wykonywania mnóstwa czynności.
filmowanie z lotu ptaka


sklepy
Napisane przez: Porsche
Zainspirowane przez: soloporsche.com


Marka Google jest obecnie liderem i pionierem w tworzeniu ultranowoczesnych map geograficznych.


Kiedy twórcy strony Google tworzyli jej zapis nie wiedzieli, iż w niedalekiej przyszłości zostanie ona najpopularniejszym „urządzeniem” GPS. Dziś z map od tej firmy korzysta co trzeci Europejczyk, z tego powodu firma ciągle powiększa zakres „umiejętności” swych map. W ciągu dekady zrobili obszerne mapy dla całego Starego Kontynentu, metodą jakiej dotychczas nie znał świat. Wykorzystali aktywne filmowanie z lotu ptaka. Do owego celu potrzebne były się najnowsze drony, które filmowały dziennie obszar wielkości gminy - klikaj na Potem na podstawie filmów, technicy układali pojedyncze zdjęcie filmowanego obszaru. W ten sposób powstały mapy miejsc do których dostał się człowiek, zaś tam gdzie dostęp jest ograniczony mapy wykonały satelity. Zdjęcia z góry przy pomocy satelitów wykonywane są ciągle, by w trakcie kierowania naszym autem podawać dane dotyczące aktualnego natężenia ruchu na drodze, panujących warunków pogodowych, najlepszych ewentualnych tras dojazdu do celu - wejdź na Żadne inne mapy stosowane w systemach nawigacyjnych nie są co rusz aktualizowane. Co więcej marka Google wdrożyła również system filmowania z poziomu auta, toteż możemy zobaczyć jak wygląda poszukiwana przez nas ulica, co może pomóc nam dotrzeć do celu. Istnieje tylko jeden minus korzystania z map Google, mianowicie ciągłe łącze internetowe, bez niego aplikacja nie zadziała.
Co oczywiście nie zmienia faktu, iż zastosowanie filmowania z lotu ptaka przy tworzeniu map jest odkrywcze.


Technika wykorzystywana do tworzenia dzisiejszych map za pomocą dronów jest dla niektórych ludzi kosmiczną metodą, ale dzięki temu możemy używać aktualnych map.
2020/03/10, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.