Z jakich powodów różnego rodzaju urządzenia elektroniczne są tak bardzo popularne w naszym codziennym życiu.

Elektronika szturmem wdarła się wiele lat temu do naszego życia i nic nie będzie wskazywać na to, że ten proces zostanie kiedykolwiek zatrzymany. Cały czas będą się bowiem pojawiać coraz nowsze rozwiązania, które poprawiają działanie już istniejących sprzętów czy też dające zupełnie nowe możliwości. Jako bardzo dobry przykład służą tutaj telefony komórkowe.


Czy tablet może już zastąpić laptopa?
Napisane przez: Philips PicoPix
Zainspirowane przez: Philips PicoPix
Pierwsze ich egzemplarze ważyły kilkadziesiąt dekagramów, do noszenia przydawała się walizka i oprócz możliwości dzwonienia nie oferowały praktycznie nic więcej. Następne kilkanaście lat to był ogromny rozwój klasycznych modeli, w pewnym momencie pojawiły się kolorowe wyświetlacze, umożliwiające nawet w granie w proste gry.

Kolejny przełom, który się dokonał, to rozpowszechnienie ekranu dotykowego, który dał zupełnie nowe możliwości jeśli chodzi o stronę użytkową.

Wejdź na moje łącze (https://firetms.com/pl/blog/jak-zalozyc-firme-spedycyjna-w-14-krokach/) - tam oczekuje na Ciebie kolejna dawka świeżych postów. Nie odkładaj tego na później! Będzie świetnie, jeżeli napiszesz swoją opinię.

Obecne smartfony to wydajne, mocne sprzęty, przekraczające swoimi możliwościami przewyższające komputery sprzed kilkunastu lat. I wszystko wskazuje na to, że tak dynamiczny postęp będzie cały czas szedł do przodu.

Podobnie będzie z resztą urządzeń elektronicznych, tu przez ostatnie dekady także nastały ogromne zmiany. Starsi ludzie doskonale pamiętają głębokie na kilkadziesiąt centymetrów telewizory, które wypełniały całe szafki w pokojach. Aktualnie normą jest urządzenie mające dwa centymetry grubości, z wysokiej jakości ekranem i możliwością podłączenia do internetu. Także komputery dosięgnęła technologiczna rewolucja, tu również pogoń za coraz większymi dyskami lub ilością pamięci jest bardzo dobrze widoczna.


Półka sprzedażowa z elektroniką
Napisane przez: Microsiervos Geek Crew
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednak elektroniczne urządzenia zaczynają się także pojawiać w przedmiotach, jakie dotychczas wydawały się być wolne od tego. Coraz częściej na przykład w sprzęcie AGD montowany jest komputer. Można za jego pomocą sterować różnymi funkcjami, włącznie z programowaniem pracy. Coraz częściej urządzenia takie są też podpinane do internetowej sieci, ostatnio taka możliwość zaczęła się nawet pojawiać w chłodziarkach.
2022/03/04, 09:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.