Jak wygodnie korzystać z komputera

Komputer jest jednym z najbardziej popularnych przedmiotów nabywanych współcześnie. Jest to powodowane olbrzymią elastycznością - używamy komputera praktycznie do wszystkiego. Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że w miejscu zatrudnienia bez komputera nie można działać. W życiu prywatnym też powszechnie wykorzystujemy komputery. Sporo osób czyta książki w postaci elektronicznej, zaś niemal każdy korzysta z jakiegoś portalu społecznościowego.


komputer
Napisane przez: AlphaLab Startup Accelerator
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aby jednak wszystko to było możliwe, komputer powinien być wyposażony w system operacyjny, a więc ogólnie mówiąc oprogramowanie które pozwala na łączność użytkownika z komputerem. Najbardziej popularnym z wielu tego typu oprogramowań jest system Windows. To oprogramowanie płatne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, ażeby postawić na darmowe systemy operacyjne. Takie rozwiązanie to dobre rozwiązanie jeśli mamy wydajny komputer (monitor z hdmi) starszej generacji a nie chcemy z jakichś przyczyn inwestować w jego aktualizacje. Darmowe systemy operacyjne dziś są równie praktyczne jak ich płatne odpowiedniki.


Rozmaitość takich systemów operacyjnych jest faktycznie imponująca. Istnieją dystrybucje, które potrafią sprawić, iż pecet przeznaczony na złom będzie długo nam służyć. Co zatem przesądza o tym, że kosztowny system operacyjny zwycięża praktycznie każdy ranking systemów operacyjnych? Myślę, iż kluczowym argumentem będzie tutaj zaufanie do producenta oraz
komputer
Napisane przez: Wolfgang Lonien
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
powszechna opinia o łatwości obsługi. Na niekorzyść darmowej konkurencji oddziałuje także powszechna opinia, że darmowe systemy operacyjne są skomplikowane w obsłudze i przeznaczone dla specjalistów (więcej w temacie).

Stereotyp ten - choć kiedyś prawdziwy - obecnie jest nieaktualny. Nie jest współcześnie potrzebna specjalistyczna wiedza ażeby wygodnie korzystać z komputera wyposażonego w darmowy odpowiednik. Nie trzeba nawet wiedzieć jak usunąć konto na Twitterze (czytaj tutaj). Atutem darmowych systemów operacyjnych jest fakt, iż instalując je otrzymujemy gotowe do użytku środowisko pracy. Natychmiast po uruchomieniu komputera mamy dojście do takich programów jak: kompletny pakiet biurowy, program do obsługi poczty e-mail, często prosty edytor graficzny - i to wszystko bezpłatnie. Rzecz jasna wybór należy do użytkownika, warto dobrze to obmyślić.
2022/02/16, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.