Katowice czyli stolica Górnego Śląska rozwijają się niezwykle prężnie. Co warto zobaczyć w Katowicach?

Najbardziej istotne miasto na Górnym Śląsku może zaskoczyć swą różnorodnością. Z jednej strony – nowoczesne centrum, w jakim wyrastają szybko nowoczesne biurowce. Z innej strony nie brak w tym mieście zabytkowych kamienic a także osiedli robotniczych, w tym takich perełek, jakimi są z pewnością Nikiszowiec oraz Giszowiec.


kobieta na zakupach
Napisane przez: blu-news.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mimo nowoczesnego charakteru miasta, obok nowoczesnych budowli, możemy tu znaleźć ciekawe zabytki, jak gmach Teatru Śląskiego czy potężną bryłę katedry wzniesionej w okresie międzywojennym.

Masz apetyt na podobną informację na opisywany tu temat? Jeśli tak, to raźno kliknij ten link – to ważna oferta (http://www.aquablendpolska.com/katalog/separator-gnojowicy-tri-rod,441.html).

Symbol Katowic, jesteśmy w stanie ujrzeć już przy wjeździe do miasta. To znany wszystkim „Spodek” – imponująca i odważna swą formą hala widowiskowo – sportowa, znana z organizacji licznych imprez.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie opisującym pokrewne informacje. Są tak samo fascynujące, gdyż dotyczą tego samego tematu.

To również Superjednostka – ogromny blok, który usadowił się tuż koło Spodka.

Nie brak i w Katowicach starszych budowli, a w samym centrum zaskakują swym wyglądem liczne kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Są i pomniki, przy czym tym najbardziej cennym jest Pomnik Powstańców Śląskich. Na miłośników historii i sztuki również czeka w Katowicach sporo atrakcji. Tu ma swoją siedzibę Muzeum Śląskie, z którym sąsiaduje Biuro Wystaw Artystycznych, stawiające już na promocję sztuki współczesnej. Nowością jest także galeria utworzona na rondzie, jeszcze parę lat temu znanym z tworzących się korków, aktualnie słusznie nazywanym Rondem Sztuki.

We współczesnej panoramie miasta będą dominować jednak wysokie biurowce, które często zachwycają swym wyglądem. Nic dziwnego – nowoczesne oblicze miasta jest wynikiem zainteresowania nim ze strony wielu firm, które chcą w centrum Katowic mieć swoje biura. W rezultacie biznes w Katowicach rozwija się coraz lepiej, a samo miasto zwabia firmy nie tylko polskie, ale i z zagranicy. Coraz więcej też w Katowicach nowoczesnych centrów handlowych, więc zakupy w Katowicach dokonywane są przez mieszkańców całego województwa. Dużo osób przyjeżdża tutaj aby nabyć produkty takie jak te: Beko


sklep komputerowy
Napisane przez: Microsiervos Geek Crew
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pełno tu marketów spożywczych, lecz również budowlanych oraz elektronicznych. Miasto rozwija się bardzo prężnie, w najbliższych latach ten trend stanie się na pewno jeszcze bardziej znaczący. Górny Śląsk to faktycznie region o wielkim potencjale, a Katowice jako najbardziej ważny ośrodek miejski spełnia bardzo ważną rolę. Warto tu przyjechać i wpaść na zakupy takich produktów - produkt w niskiej cenie.
2020/05/17, 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.