Pozwalasz dziecku spędzać czas na graniu w gry wideo?

W rozmaitych mediach można dowiedzieć się, że gry wideo są źródłem dużej liczby tragedii. Kiedy w jakiejś miejscowości uczeń zastrzeli kogoś, zaraz pojawiają się wiadomości na temat tego, w jakie gry lubił pograć. Nikt zaś nie rozmawia o tym, co zabójca czytał i jakiego gatunku muzyki słuchał.
Większość doniesień medialnych jest fabrykowanych pod z góry wykutą tezę – gry to zło. A to jest stwierdzenie tak pozbawione sensu, jak to, że skoro Hitler napisał dwie książki, to należy spalić wszelkie działa literackie, jakie napisano w dziejach. Spektrum oferowanych gier komputerowych na rynku jest bowiem ogromne.

gra komputerowa
Napisane przez: Cauthon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Znamy rzecz jasna produkcje z wielką dawką brutalnych scen, jednak nie istnieją porządne analizy, które by wykazały, że wzmagają one agresję wśród użytkowników. Jest zupełnie na opak – sesja energicznej i krwawej rozgrywki przed wyświetlaczem PC może silnie uspokoić i sprawia, że grający „wyżywa się” w komputerowym świecie.

Jeśli przypadły Ci do gustu treści tego opisu, to do sprawdzenia jest także nowa strona, gdzie znajdziesz masę detali na ten temat.

Jeżeli jednak nie pragniesz sprawiać swojemu potomkowi takiego typu gier, musisz przeznaczyć trochę czasu na sprawdzenie sprzedawanych tytułów. Analogicznie jak w świecie kinematografii, tu także istnieje szeroki wachlarz gatunków. Znajdziesz zatem tytuły typu Role Playing Games, czyli adaptacja papierowych gier fabularnych. Znajdziesz również sporo gier, będącymi symulacjami różnych dyscyplin sportowych. Najbardziej popularna jest seria FIFA, czyli futbol w elektronicznym wydaniu. Innym typem, niezwykle pobudzającym intelekt gracza, są gry RTS. Takie produkcje uczą myślenia i skutecznego podejmowania decyzji. Najbardziej krwawe są tak zwane strzelanki.

O ile posiadasz dziecko w wieku przedszkolnym, znakomitym zakupem dla berbecia okażą się gry zręcznościowe, robione właśnie dla najmniejszych graczy. Wyróżniają się one bajkową oprawą graficzną, brakiem niewłaściwych scen oraz fabułą, która umie połączyć rozrywkę ze zdobywaniem sprawności i wiedzy.

Więcej na:
2019/05/29, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.