Jak często najlepiej czyścić oraz wymieniać filtry Hepa?

W dzisiejszych dniach jest wiele rzeczy, które na co dzień zaprzątają nam umysł. Nieważne, czy to sprawy niezwykle istotne, czy takie, o których istnieniu moglibyśmy prędko zapomnieć.
Wszakże warto czasem przyjrzeć się bliżej sprawom, jakie zdają się nam faktycznie niepotrzebne.


lampka biurowa
Napisane przez: Sebastian Włoszek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kiedy zastanawiamy się co to są filtry Hepa, nawet nie wiemy do czego one służą. Więc filtry Hepa mogą być filtrami otoczenia, jakie stosowane są w lożach i pomieszczeniach do pracy w środowisku jałowym. Są one wytworzone ze szkła spiekanego oraz zatrzymują prawie wszystkie nieczystości mechaniczne, a również bakterie i wszelkie wirusy. Filtry Hepa są stosowane między innymi w odkurzaczach. Najprościej mówiąc filtry Hepa, to filtry służące do dezynfekcji otoczenia. Oraz to akurat przy zakupowaniu odkurzacza możemy mieć do obcowania z tą nazwą.


Trzeba się zastanowić jakie filtry Hepa wybierać do swego zastosowania. Mamy do obcowania z filtrami na ogół oznaczonymi numerami.

ekscytujący wpis? Jeśli tak sądzisz, to bez ociągania kliknij tutaj, gdyż niewątpliwie warto zobaczyć także inne podobne posty!

Im większy numer, tym filtracja w takim filtrze jest bardziej skuteczna. Najwłaściwiej jest wybrać filtr oznaczony literą H, ponieważ jest on najodpowiedniejszy dla alergików. Czas by zastanowić się, kiedy czyścić takowe filtry Hepa. Jeśli wytwórca informuje odbiorcę że taki filtr można by oczyszczać, to należy to robić tylko wtedy. Jeśli zaś producent tego typu informacji nie umieszcza, to filtr po prostu trzeba wyrzucić i kupić nowy. Jeśli można oczyszczać filtry Hepa, to musimy to zrobić bardzo łagodnie tak, żeby go nie uszkodzić. Po wyjęciu go z przykładowo odkurzacza trzeba wyjąć z niego wszelakie włosy, sierść i starannie go przemyć.
Należy tak zrobić zarówno w filtrach do odkurzacza jak i w filtrach do klimy. Filtry Hepa należałoby oczyszczać raz na rok bądź raz na połowę roku.

Kliknij śmiało ten link a zobaczysz, że w najświeższym źródle (http://www.shoplet.pl/13-komputery-stacjonarne) zaprezentowano niezwykle intrygujące materiały. One też są emocjonujące.

Gdy będziemy używać filtry Hepa w odpowiedni sposób, będziemy z nich niezwykle usatysfakcjonowani.
2019/12/26, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.