Jak oszczędzać na rachunkach za światło?

Każdy doskonale wie, że budżet domowy nie jest elastyczny i nie można go w nieskończoność rozciągać. Zdarzają się na nieszczęście sytuacje, że zmuszeni jesteśmy szukać pewnych oszczędności, ażeby nasz comiesięczny bilans nie był ujemny. Niewątpliwie najwłaściwszym na to sposobem będzie przeprowadzenie przeglądu własnych rachunków oraz odnalezienie w ich obrębie możliwych oszczędności. Bezsprzecznie najwłaściwsze pod tym kątem okażą się rachunki za światło.

rachunek
Napisane przez: Syed Ikhwan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli dojdziemy do wniosku, iż nasze rachunki za Energię elektryczną są nader wysokie, możemy się zastanowić nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Być może mamy w domu pewne stare sprzęty, jakie pożerają niemałe ilości prądu. Być może mamy wiele urządzeń pozostawionych na czuwaniu i pomimo tego, że ich nie używamy, musimy co miesiąc sporo za to płacić. Jeśli rozpoczniemy wyłączać urządzenia elektroniczne z czuwania bądź zastąpimy stare urządzenia, bezsprzecznie prędko zaobserwujemy niemałe oszczędności. Rozsądnym działaniem może być również zweryfikowanie obecnej taryfy. Być może warto rozpocząć negocjację z dostarczycielem prądu lub zdecydować się na jego zmianę. (elektrownia wiatrowa do domu) Działania tego rodzaju nie ochłoną nam wiele czasu, a pozwolą na spore oszczędności. Dobrze jest pomyśleć też o wymianie starych żarówek na oszczędniejsze. Zmiana taka jednorazowo może być dość kapitałochłonna, aczkolwiek w długiej perspektywie oszczędności miło nas zaskoczą.


Więcej tekstów

W jaki sposób stać się pracownikiem PSP i jakie to przynosi korzyści?

straż pożarna
Napisane przez: MAURO CATEB
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest kilka zawodów, w których chcą pracować dzieci. Tego typu zawodem często jest strażak, do którego obowiązków zalicza się nie jedynie gaszenie pożarów, ale także udzielanie pomocy przy występowaniu klęsk żywiołowych albo choćby przy co poniektórych zdarzeniach samochodowych.

pieniądze
Napisane przez: Jan Fidler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli dysponujemy dość dużą powierzchnią obok naszego domu możemy pomyśleć nad odrobinę odmiennym rozwiązaniami. Przykładem może być elektrownia wiatrowa do domu. Dzięki dysponowaniu niezależnym źródłem energii będziemy mogli sporo zaoszczędzić. Sporym zainteresowaniem pochwalić się mogą również kolektory słoneczne, jakie dostrzec można na dachach wielu jednorodzinnych domów. Stawiając na taki kierunek, musimy być przygotowani na to, iż na starcie koszty będą rzeczywiście istotne, a okres zwrotu naszej inwestycji będzie rozciągnięty w czasie. Winniśmy to jednak dokładnie przekalkulować i na tego typu podstawie zdecydować.
2019/08/11, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.