Rozpocznij swoją znajomość z fotografią! Zapoznaj się z potencjałem nowoczesnych kamer!

Fotografia przeradza się w coraz częściej selekcjonowane hobby. Uchwycenie chwili oczarowuje ciągle kolejne jednostki. Jak zacząć swoją przygodę z fotografią?


Przeszkol się z podstaw robienia zdjęć

aparat
Napisane przez: Vernon Chan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Podnosząc aparat i patrząc na obiekt naszego zdjęcia częstokroć jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszoplanowym obiekcie, że w ogóle nie zauważamy tego co się dzieje z tyłu. Z tego powodu wykonaliśmy np. portret naszej babci, a po jego wydrukowaniu widzimy, że umieszczona z tyłu lampa modernizacja oświetlenia Poznań wychodzi wprost z głowy naszej modelki, kompletnie niszcząc układ i wyglądając po prostu zabawnie. Z tego powodu tak ważne jest świadome patrzenie i pojmowanie tego co pragniemy uwiecznić. Inny dowód to zdjęcia na plaży - miejsce ogólnodostępne, w tle nietrudno o widok, którego później nie będziemy mogli prezentować. Z uważnym patrzeniem łączy się umiejętność kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umiejscowienie przedmiotu w centrum kadru, jednak jest to pomyłka. Aby dodać fotografii ciekawego wyglądu, powinno się zastosować technikę trójpodziału. Jeśli podczas robienia zdjęcia ujęcie nie udało się nam, nie ma problemu by postarać się skadrować go później w oprogramowaniu graficznym. Niestety to wyjście nie zawsze da nam dobre rezultaty. Nie obojętny jest sprzęt jaki posiadamy.
aparat
Napisane przez: Vernon Chan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Solidny aparat ma wysoką rozdzielczość, co daje fotografie w wysokiej jakości i umożliwia uchwycenie większej ilości detali. Takim aparatem z pewnością jest eos 70d. Bez wysiłku sfilmujemy nim również wszelkie rodzinne uroczystości.


Nie tylko fotografia umożliwia zatrzymanie czasu

Ciekawym sprzętem jest również kamera gopro hero 3. Z jej przymiotów z pewnością skorzystają osoby oddające się rozrywkom ekstremalnym, ponieważ ta kamera jest bardzo mała i mało waży, więc doskonale nadaje się do kasku, etc. Dodatkowo jest wodoszczelna do 40 m. Jej konstrukcja zezwala na wiele eksperymentów z kątem widzenia, a także daje jakość HD obrazu, zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Producenci zatroszczyli się też o jak najlepszą jakość dźwięku. Sprzęt ma wmontowane WiFi i wejście na microSD.
2022/08/11, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.