Praca nie ma zbytniego sensu jeśli nie jest efektywna. Każdy zarządzający firmą musi zabiegać o jak najlepszą efektywność

Praca zawsze przynosi coś nowego. Zawsze bowiem można dopatrzyć się pewnych różnicw tym temacie. Wiele zależy od miejsca w którym się pracuje, od współpracowników. Najważniejszy głos ma jednak ten, kto jest odpowiedzialny za zarządzanie firmą – szefa, dyrektora czy wspólników. To od tych ludzi zależy, jak wygląda efektywność pracy.


praca przy laptopie
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nieprzestrzeganie tych wytycznych może skończyć się źle dla całej organizacji. Tylko najlepsze firmy zaś starają się działać najlepiej właśnie w tej dziedzinie. Efektywność czasu pracy to podstawa profesjonalizmu.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to idź dalej leasing bez działalności gospodarczej i przeczytaj tam następne fascynujące posty. Nie zwlekaj!

O co w tym chodzi? Statystyki, które są za to odpowiedzialnetworzy się z prostej kalkulacji różnicy czasów wykonanej pracy do sumy czasów, jakie są osiągalne na wykonywanie danych prac. O czasie normatywnym możemy mówić wtedy, gdy planujemy, nie wiem, ile dokładnie wyniesie czas wykonania pracy, ale możemy to dość dokładnie zaplanować.

Czas dostępny zaś, to czas faktyczny, dokładnie określający czas przeznaczony na wykonanie pracy. Po zsumowaniu czasów normatywnych czyli planowanych, określimy dokładnie przedział czasu, który trzeba przeznaczyć by wykonać dane zadanie, a później podzielimy to przez czas dostępny, to otrzymamy efektywny czas pracy. Taki sposób jest zdecydowanie lepszy niż wskaźnik ilościowy produktywności, ponieważ umożliwia obiektywne obliczenie efektywności wykonanej pracy.

Taki sposób pozwala na lepsze rozliczenie czasu pracy. Jednocześnie, ten wskaźnik nie powinien zastępować wskaźnika ilościowego produktywności. Powinien on być po prostu pożytecznym uzupełnieniem, który usprawnia pracę.

To bardzo ważne, by każda firma miała szanse zbliżyć się do wspomnianego stanu idealnego, gdyż czas można różnie interpretować, a nie zawsze wpływa to dobrze na proces pracy. Z jednej strony mamy więc zarządzających firmą, dla których czas to kluczowy obok efektywności, wskaźnik, jak przebiega praca.


Zdjęcie w technice rybie oko
Napisane przez: Fernando L
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Druga strona to pracownicyktórzy również bardzo cenią czas,ponieważ zależy im na uczciwym rozliczeniu ich pracy. Czasami jednak jest to niemożliwe, co może być przyczyną licznych frustracji i nieporozumień. Z pewnością nie sprzyja to tworzeniu dobrej atmosfery w pracy.
2022/04/07, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.