Alternatywa przeznaczona dla dokumentów papierowych - czyli, coraz popularniejszy elektroniczny przesył danych

Każdy z nas dobrze wie - tym bardziej razem z biegiem lat - iż przetrzymywanie pewnych dokumentów jest nam niezbędne, bo tak naprawdę w ogóle nie wiadomo, kiedy mogą się jeszcze przydać.
Niestety im stajemy się starsi, tym pewne inFormacje po prostu wyrzucamy lub o nich zapominamy lub nawet odkładamy gdzieś w jakiś kąt, gdzie po wielu latach odnajduje je rodzina.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www posiada wyłącznie wartościowe wiadomości, które zapewne Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że warto jest na niego wejść.

Często jest również i tak, że dany dokument zostaje zniszczony, przez co nie przyda się już do niczego.


alkomat
Zainspirowane przez: www.ohgizmo.com


Napomknięte we wstępie przykłady, są to bez wątpienia najbardziej ogromne wady papierowych dokumentów. Nie możemy przewidzieć co dokładnie się im stanie, ani w rzeczywistości kiedy będą potrzebne. Na całe szczęścia nadeszła era komputerów oraz sieci internetowej, które dają możliwość nam przechowywać wiele informacji w jednym miejscu, z możnością ich katalogowania, zbierania, poszerzania danych, nie napomykając już o ich przesyłaniu w inne miejsca. Elektroniczna wymiana dokumentów jest coraz mocniej rozpowszechniania, głównie jednak w przedsiębiorstwach, gdyż to w nich w rzeczywistości zbiera się największa ilość informacji na bardzo różne tematy - i to bynajmniej nie jedynie na temat samego przedsiębiorstwa i jej produktów, ale też klientów, czy nawet samych jej PRacowników.
Dobrze jest wiedzieć, iż elektroniczna wymiana dokumentów, to w rzeczywistości system zwany EDI (czyli dokładnie Electronic Data Interchange), który działa na globalnym rynku już przeszło 30 lat, łącząc dzięki swojemu systemowi firmy z całego świata. Tak naprawdę jest on już również międzynarodowym standardem, bez którego to obecne firmy już nie potrafią egzystować.
2019/09/01, 15:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.