Jakimi aspektami trudni się rzeczoznawca majątkowy i w jaki sposób pracuje?

Kiedy potrzebujemy osoby trudniącej się wycenianiem nieruchomości, odpowiednim kandydatem będzie rzeczoznawca majątkowy. Rzeczoznawcy pracują jako jednoosobowe firmy lub zatrudnieni są przez większe jednostki. Są oni także wynajmowani przez banki, które często potrzebują wyceny domów przy kredycie hipotecznym. Czym tak naprawdę zajmuje się rzeczoznawca majątkowy i jak nim zostać?


rzeczoznawca majątkowy
Napisane przez: manishibhatt
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przyszły rzeczoznawca majątkowy ma obowiązek podejść do egzaminu. Dodatkowo musi posiadać stopień magistra oraz skończyć studia podyplomowe na kierunku dotyczącym wyceny. Oczywiście jeżeli program studiów magisterskich obejmował te zagadnienia, kształcenie podyplomowe nie jest już potrzebne. Zdanie egzaminu to jednak nie koniec. Przyszły rzeczoznawca majątkowy musi odbyć praktykę trwającą rok. Rzeczoznawca przeprowadza wycenę nieruchomości razem z urządzeniami, które znajdują się na wycenianym obszarze.

Nieprawidłowym jest jednak pomylenie rzeczoznawcy z pośrednikiem.

Po przestudiowaniu tego wątku, kliknij na inny pełen tekst, który publikuje także fascynujące wiadomości - zobaczysz, że wciągnie Cię kompletnie.

Rzeczoznawca majątkowy wyłącznie wycenia. Wszelkie działania sporządzane są na piśmie, oczywiście w pełni zgodnie z obowiązującym prawem. Nielegalne jest wycenianie własności rzeczoznawcy przez niego. Nie wolno wykonać wyceny osobistych nieruchomości oraz tych, należących do rodziny. Chociaż rzeczoznawca majątkowy to zawód naprawdę dobrze płatny, warto wziąć pod uwagę, że podyplomowe kształcenie, egzamin oraz obowiązkowe praktyki to bardzo duży koszt, co na pewno trzeba wiedzieć. W dodatku rzeczoznawca majątkowy musi cały czas dokształcać się i świetnie znać aktualne normy.

Jeżeli potrzebujemy wyceny, odnalezienie rzeczoznawcy nie musi być niełatwe oraz pracochłonne. Aktualnie niemal wszystkie oferty dostępne są w Internecie. Wyszukiwanie jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę, w tym przypadku "rzeczoznawca majątkowy", najlepiej jest sprecyzować o miejscowość, które nas interesuje, wtedy wyniki będą najbardziej odpowiednie do naszych potrzeb. Na witrynach zapoznamy się dokładnie z ofertą, niejednokrotnie poznamy także wykaz kosztów oraz rekomendacje poprzednich zlecających. W związku z tym możemy dobrać najlepszą ofertę.


Jak więc widać rzeczoznawca majątkowy to praca (zobacz aktualne oferty pracy w holandii) bardzo wymagająca. Osoba, która chce się tego podjąć, musi bardzo się do tego przygotować i głównie naprawdę dużo się uczyć. Zlecane wyceny muszą być zrobione niezwykle dokładnie. Błędy są niemalże niedopuszczalne. Dodatkowo egzaminy oraz praktyka są niełatwe. Nad podjęciem się sprawowania tego zawodu, trzeba się dobrze zastanowić, jednakże warto wspomnieć, że jest on także bardzo ciekawy, a włożony trud na pewno się opłaci.
2020/05/19, 07:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.