Mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej – czy dobrze się na nie zdecydować? Przedstawiamy wady oraz atuty takiego rozwiązania

Masz mieszkanie w bloku? Na osiedlu? Na pewno w takim razie znasz wszelakie minusy oraz zalety z niniejszą sytuacją powiązane. Niestety nie jest to już tak duża wygoda jak posiadanie swojego domu na wsi, gdzie do pierwszego sąsiada masz przynajmniej kilkadziesiąt metrów. W mieście znacznie bardziej musisz się liczyć z osobami, które zamieszkują obok. Nawet każdego dnia.

firma zajmująca się rozliczaniem wspólnot w Łodzi
Napisane przez: Phillip Pessar
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Załóżmy, iż chcesz włączyć głośniej muzykę – z miejsca musisz myśleć czy czasem nie przesadziłeś, czy nie będziesz przeszkadzać starszej sąsiadce mieszkającej na tym samym piętrze lub wielodzietnej rodzinie pod tobą. Masz w zamiarze zrobić pranie lub odkurzać po 22? Nie ma mowy, to wielki nietakt.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej danych na ten temat, to spójrz na opublikowany tu wpis a odnajdziesz podobne interesujące informacje.

Już nie mówiąc o imprezach, większych spotkaniach z przyjaciółmi, które dobrze abyś ograniczył do minimum, ponieważ każda taka sytuacja może być kłopotliwa dla sąsiadów. Z drugiej strony mieszkanie w bloku to także większe bezpieczeństwo. Jeżeli wydarzy się coś niewłaściwego – czy zachorujesz, czy coś się popsuje – zawsze można wyjść na klatkę schodową oraz prosić o pomoc osobę, jaka mieszka tuż obok. Jest to wielka zaleta zwłaszcza dla ludzi w podeszłym wieku, a także samotnych kobiet. Wspólnoty mieszkaniowe łódź mają zatem zarówno swoje wady, jak też walory. Źródło: drugiej jednakże strony mieszkanie na osiedlu to także cała masa formalności. Każdą decyzję odnośnie do budynku czy też otoczenia należy uzgadniać z sąsiadami. W swoim domu możesz swobodnie zmienić metodę ogrzewania, zburzyć ścianę lub też choćby przemalować budynek. We wspólnocie mieszkaniowej takie rzeczy nie są takie łatwe. Problematyczne bywa także rozliczanie wspólnot łódź. W końcu pieniądze na wiele celów są wspólne. A za każdym razem znajdzie się czarna owca czy kilka, jakie spóźniają się z opłatami.

Zwolennikom rzetelnej informacji zalecam ten artykuł , gdyż nie dosyć, że traktuje on o pokrewnej problematyce, to robi to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Wówczas problemy może mieć całe osiedle. Poza niniejszą trudnością jest już samo to, kto ma trudnić się rozliczeniami. Jeden z sąsiadów? A może lepiej zatrudnić osobę z zewnątrz? Lepsza raczej jest ta druga ewentualność, dzięki której w razie przeszkód na nikogo nie będą rzucane oskarżenia, nikt nie zostanie postawiony w złym świetle.
2018/11/30, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.