Co to są karty RFID, jak się je produkuje i ile mogłyby kosztować?

Aktualnie nie ma chyba persony na świecie, jaka chociażby nie słyszała o wszelakiego rodzaju wykonanych z plastiku kartach. Są wykorzystywane one jako karty bankomatowe czy jako tak zwane karty lojalnościowe.


W przeszłości posiadały one tylko tzw. pasek magnetyczny, jednak od jakiegoś czasu mogą posiadać one także wbudowany tzw. chip, dzięki któremu korzystanie z nich jest znacznie praktyczniejsze.
karty rfid
Napisane przez: Graham Hill
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Są to tak zwane karty zbliżeniowe, jakie nawet nie muszą fizycznie dotykać terminala. Takowe karty RFID, jeżeli są puste, zatem nie zaprogramowane, warte są kilka PLN.

Jeżeli chcesz zgłębić większą ilość detali na opisywany tutaj temat, to użyj informacji (https://m2t.com.pl/pl/terminale-mobilne-2) zamieszczonych w zbliżonym tekście.

Wszelakie nadruki, które znamy tworzone są na szczególnej drukarce do kart plastikowych. A do jakiego celu ponadto mogą posłużyć w bieżącym bytowaniu takowe zbliżeniowe karty RFID? Czy też prawdopodobna ilość ich wykorzystań jest naprawdę tak znaczna?


Oczywiście, że tak. choćby jako karty pracownicze do kontroli czasu realizowanej pracy lub obecności takiego kadrowicza w zamkniętej zonie.https://www.qitnetworks.pl/ projektowanie sieciTego typu karty RFID służą również do weryfikacji tożsamości uczestników konferencji czy identyfikacji mieszkańców na co poniektórych placach postojowych. Prawdopodobnych zastosowań jest naprawdę niezwykle wiele, niemało zależy od konkretnej okoliczności. Jedno jest jednak pewne: karty RFID okazują się być bardzo komfortowe, estetyczne oraz funkcjonalne.
Należałoby o tym powiedzieć swojemu kierownikowi, zwłaszcza wtenczas, gdy ten będzie szukać sposobu na zbadanie, czy też jego członkowie personelu przychodzą terminowo do firmy.
2021/02/24, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.