Doskonały, lekki i wygodny obiektyw

Przy zakupie obiektywu, należy zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do naszego urządzenia. Oprócz osprzętu pochodzącego od tej samej firmy, jakiej logo widnieje na sprzęcie, mamy nadal do dyspozycji ofertę wytwórców niepodległych.
Sigma to ekwipunek typowo amatorski. Obiektyw o tak wielkim obrębie ogniskowych, nie może być konstrukcją prostą. Obiektyw jest urządzony w przystępną podziałkę ostrości, oraz leżące po lewej stronie przełączniki trybu pracy autofokusa, statyczności, oraz blokowania obiektywu.


Sigma to niezależny producent obiektywów, jaki od wielu lat konsekwentnie zadziwia coraz to nowymi pomysłami. Sporo z nich to bardzo egzotyczne pozycje, jakie dla zwykłego fotoamatora pozostają tylko ciekawostkami. Można jednak odszukać w ofercie Sigmy szereg bardzo użytecznych obiektywów dobrej jakości za względnie małą cenę. Wytwarzają oni obiektywy z mocowaniami w wersji dla różnych układów.


sigma 18 200
Napisane przez: Doug Kerr
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Sigma 18 200 to wszechstronny, lekki i poręczny obiektyw, poświęcony specjalnie do lustrzanek cyfrowych. Ma wbudowany silnik. Dzięki nadzwyczaj zaawansowanej konstrukcji, obiektyw zachowuje najwyższą jakość obrazu w całym odcinku ogniskowych. Dwa fragmenty o niskiej dyspersji SLD w powiązaniu z dwoma soczewkami asferycznymi przekazują świetną korektę wszelakiego typu aberracji i zniekształceń.
Szczególne wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, jakimi pokryte są każde soczewki, skutecznie uniemożliwiają powstawaniu każdego typu blików i flar. Obiektyw ma system dla HR - (miesięczna ewidencja czasu pracy) wewnętrznego ostrzenia IF, dzięki jakiemu frontowa soczewka nie obraca się podczas ostrzenia. To gwarantuje pewne używanie kołowych filtrów polaryzacyjnych.
2020/06/29, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.