Rekuperacja jako współczesny, zaawansowanym rodzaj wentylacji

W czasach, kiedy skażenie otoczenia jest coraz wyższe, powinnością każdego świadomego obywatela jest wszelakie działanie, aby przeciwdziałać dewastacji środowiska.
Dzieje się tak w każdej dziedzinie życia, także w budownictwie.


płótno - przemysł
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W nowoczesnych obiektach konieczne jest zagwarantowanie należytego systemu wentylacji. Właściwym rozwiązaniem jest montaż w budynkach rekuperatora, jaki przynosi świetną cyrkulację powietrza bez strat energii. Rekuperator to dwa wentylatory, wywiewny i nawiewny, także wymiennik ciepła, w jakim powietrze dopływające do środka domu nagrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim montowane także filtry hamujące zanieczyszczenia.


Montowanie instalacji wentylacyjnej urządzonej w rekuperator daje gwarancję obniżenia kosztów ogrzewania domu przez ograniczenie strat ciepła. Dzięki takiemu narzędziu nie tracimy ciepła w zimie, a latem dom jest dobrze schładzany. Wymogiem dobrego działania tego rozwiązania jest prawidłowe wykonanie instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, a również porządnie działająca centrala z rekuperatorem. Rekuperacja jest nowoczesnym, najbardziej zaawansowanym rodzajem wentylacji (złap okazje na projektowanie wentylacji wrocław - www.purevent.pl/projektowanie-wentylacji-klimatyzacji/) domów. Jest to automatyczna zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna z ponadplanową funkcją odzyskiwania ciepła.
System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, to znaczy na rekuperatorze, którego centrum stanowi wymiennik ciepła.


Zastosowanie rekuperatora to dbanie o środowisko naturalne, ponieważ występuje mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery.
2019/07/03, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.