Czym zajmują się kadry oraz na czym powinna polegać działalność tego działu?

W dowolnej dużej firmie kierownik chce zatrudniać jak najlepszych pracowników. Osobiście jednak przeważnie nie posiada wystarczająco dużo czasu, z tego też powodu potrzebny jest odpowiedni do tego celu pion.


Może zajmować się on m.in. dodawaniem ogłoszeń z ofertą zatrudnienia na konkretnym stanowisku, potem odpowiada na wybrane oferty, przeprowadza wstępne rozmowy z konkretnymi kandydatami, a następnie, w razie podjęcia postanowienia o zatrudnieniu potencjalnego pracownika, realizuje dalsze czynności związane z zatrudnieniem nowego pracownika.


procesor
Napisane przez: Tim Adams
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Są to kwestie powiązane z rejestracją członka personelu między innymi w ZUS oraz potem, w toku dalszej kooperacji, kadry zajmują się także Formalnościami związanymi z przykładowo obsługą urzędową dni wolnych od pracy. Niemniej jednak wybrani pracownicy bardzo chętnie nawiązują kontakt z tym działem też w innej kwestii: wynagrodzenia.


Więcej tekstów

Nietypowe pomysły na imprezy firmowe oferowane w przystępnej cenie

zestaw komputerowy
Napisane przez: Blake Patterson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aktualnie zorganizowanie nietypowych eventów firmowych nie należy do trudnych zadań, niezależnie od naszych oczekiwań. Warto zaznaczyć, że wybrane pomysły na eventy są proponowane w naprawdę niskiej cenie, co jest niepodważalnym atutem.


To akurat ten dział firmy zajmuje się regularną wypłatą wynagrodzeń dla członków personelu spółki. Sektor tego typu jest wielokrotnie połączony z tym, który zajmuje się księgowością, dlatego też dalej sprawdź to koniecznie kadry to nie tylko rekrutacja nowych pracowników, ale też ich aktualna obsługa. Następnym zadaniem tego typu członu spółki jest troska o to, aby każde dokumenty w zakresie firmy były zgodne z Kodeksem Pracy.


Dlatego też pracownicy tego pionu muszą doskonale znać zapisy Prawa Pracy. Takie dokumenty jak zwolnienia chorobowe czy wypowiedzenia też są przesyłane do sekcji kard.
2018/07/01, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.