Ubuntu Server - instalacja jak również początkowe zadania na serwerze

Ubuntu Server to nic innego jak bezpłatna dystrybucja GNU/Linux bazująca na Debianie. Przeznaczona jest do zastosowań serwerowych. Po instalacji może obejmować sploty serwera email, WWW, DNS, baz danych i wielu innych. Instalacja odbywa się w trybie tekstowym. Jest modelem kształtowanym obok Ubuntu, od jakiego różni się konfiguracją oraz pakietami zainstalowanymi po instalacji.

Informatyk
Napisane przez: Harry Wood
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Serwer będzie wzmacniany przez najbliższe 5 lat, a skutkiem tego decydując się na instalację omawianego systemu mamy pewność trwałej i bezpiecznej pracy przez ten okres czasu. Instalację Ubuntu Server 14.04 LTS możemy przeprowadzić korzystając z zapisanego na płycie DVD obrazu .iso, albo ze złącza USB. Ekran powitalny instalacji pomaga wyselekcjonować sposób sprawdzenia Ubuntu 14.04, bądź instalację systemu na dysku twardym laptopa.

Więcej tekstów

W jakiego rodzaju gry komputerowe możemy zagrać na nie najnowszym sprzęcie?

Styczniki
Jeśli zastanawiasz się, czym wyróżniają się multiplayery, czyli znacznie bardziej modne gry przeglądarkowe od innych gier, to już na pierwszy rzut oka zauważymy kilka znamiennych różnic. Po pierwsze, te gry zwykle odbywają się w okresie rzeczywistym.


Klikamy “Zainstaluj Ubuntu” i dodatkowo język Polski po lewej stronie okna. Ekran przygotowawczy do zainstalowania Ubuntu trzeba przygotować na partycji minimum 6.4 GB przestrzeni dyskowej a także podłączyć komputer do Internetu. Dalej sprzątamy dysk lub go partycjonujemy, w zależności od ochoty. W następnej kolejności instalujemy, ustawiamy lokalizację, język klawiatury i ustalamy tożsamość eksploatatora.

Po wykonaniu wszystkich kroków, trzeba jeszcze poczekać na dokończenie kopiowania plików i konfiguracji pulpitu. Gdy chodzi o pierwotne kroki, które jesteśmy w stanie kłaść na serwerze, to najpierw trzeba go skonfigurować. Po pierwotnym zalogowaniu na serwer musimy od razu go zaktualizować przez wydanie dobrego polecenia w terminalu. Po zainstalowaniu właściwego języka powinniśmy zaktualizować wciąż raz listę pakietów - sprawdź .
Informatyka
Napisane przez: Sylvain Kalache
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Należytą rzeczą jest raport ssh, aby w domowym zaciszu zdalnie, bez szwanku integrować się z naszym serwerem.

Poczytaj więcej w opracowaniu (http://www.incube.pl/blog/2021/01/18/jak-analizy-predykcyjne-ulatwiaja-podejmowanie-decyzji-biznesowych/) innego tego typu artykułu - są na tamtej stronie zamieszczone niesamowicie pożyteczne dane, które zapewne wykorzystasz w praktyce.

Da się zmienić nazwę hosta, aczkolwiek nie jest ona wymagana do odpowiedniej pracy Ubuntu Server.

Zgodnie z filozofią Ubuntu, dostarczane wraz z systemem oprogramowanie musi być wolne. Z tego podobnie powodu nie wszelkie domyślnie obecne w systemie repozytoria są uruchomione wkrótce po instalacji.

Kliknij bez obaw ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle (http://www.reklamywiktor.pl/oferta/witryny-i-banery-reklamowe.html) opublikowano bardzo ciekawe materiały. One także są dające do myślenia.

Żeby uzyskać dostęp do oprogramowania o zamkniętym kodzie, a więc do poważniejszej liczby programów, powinno się te repozytoria odbezpieczyć.
2021/08/11, 08:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.