Odwołany lot odszkodowanie – gdzie poszukiwać info o naszych prawach?

Z usług lotniczych korzystamy coraz chętniej, ponieważ ceny lotów są istotnie niższe niż kilka lat temu. Musimy mieć jednak świadomość tego, iż ewentualne kłopoty jakie mogą wystąpić na lotnisku, mogą być dla nas powodem do domagania się odszkodowania. O jakich problemach mowa? Między innymi o przeróżnego typu spóźnieniach, odwołaniu lotu, zagubieniu bagażu itp. Sytuacje takiego rodzaju wbrew powszechnym opiniom nie są rzadkością, toteż warto wiedzieć, w jaki sposób się w takiej sytuacji zachować i czego się domagać od przewoźnika.


W momencie, kiedy wystąpi jedna z zaprezentowanych powyżej sytuacji pracownik linii lotniczych powinien poinformować podróżnych o wszelkich prawach. Może się jednakże zdarzyć, że tego nie uczyni, zatem warto mieć świadomość tego, jakie prawa posiadamy. Co najważniejsze, w momencie zgubienia albo zniszczenia przez lotnisko bagażu, należy między innymi wypełnić odpowiedni formularz i zgłosić reklamację. Obowiązkowe jest również wycenienie poniesionej szkody.
lotnisko
Napisane przez: Junpei Abe
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Trochę odmiennie wygląda sytuacja w kontekście opóźnionych lotów, braku dostępnych miejsc na pokładzie albo lotów, jakie zostały odwołane. W przypadku spóźnienia przewoźnik powinien zapewnić posiłki jak i napoje, szansę wykonania darmowego telefonu i nadania dalekopisu. Jeżeli lot jest spóźniony o przynajmniej pięć godzin, pasażerowi posiadają prawo do zwrotu kosztów biletu - SKY Legal - czytaj więcej . Jeśli opóźnienie wymaga przedłużenia pobytu o jeden dzień lub kilka, operator winien zapewnić nocleg w hotelu oraz bezpłatny transport na lotnisko. Odszkodowanie należy się natomiast w momencie, kiedy do celu podróżny dotrze z opóźnieniem wynoszącym co najmniej trzy godziny.


W sytuacji anulowania lotu przewoźnik ma obowiązek oddać koszty biletu lub ewentualnie zaproponować alternatywne połączenie.

Kiedy zainteresował Cię przedstawiany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź ten link, a odnajdziesz tutaj zbliżone, fascynujące informacje na ten temat.

Jeżeli zastępcze połączenie odróżnia się istotnie od pierwotnego, pasażerowi również należy się zadośćuczynienie. By dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, warto przeanalizować rezultaty poszukiwania dla hasła odwołany lot odszkodowanie. Dowiemy się dzięki temu m. in. tego, w jakiej wysokości dostać można odszkodowanie.
2019/10/25, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.