W jakich urządzeniach używanych w prywatnych domach jest wykorzystywany mechanizm wymiany ciepła.

Podczas stawiania swojego domu jedną z ważniejszych rzeczy jest zapewnienie odpowiedniego ogrzewania. Obecnie sięga się coraz częściej tu po ekologiczne rozwiązania, do jakich przykładowo należą pompy ciepła.
Stosuje się w nich słoneczną energię zgromadzoną w środowisku. Pompy ciepła Szczecin przypominają w swoim działaniu lodówkę, z tym że następuje w nich odwrotny proces. Energia jest pobierana z otoczenia i przekazywana do wnętrza budynku, przez co jest on tym sposobem ogrzewany. Opisywane pompy mają szereg zalet w porównaniu z ogrzewaniem tradycyjnym, dzięki czemu ich popularność systematycznie rośnie. W pierwszej kolejności korzystają z dostępnej powszechnie energii słońca, a oprócz tego są bardzo niezawodne i tanie w użytkowaniu.


Technologia dotykowa w akcesoriach firmy Microsoft
Napisane przez: Microsoft
Zainspirowane przez: Microsoft


Jak się okazuje pompy ciepła to nie jedyne urządzenia stosowanymi w naszych domach, które wykorzystują zjawisko przekazywania cieplnej.

Poszukiwana jest przez Ciebie rzetelna informacja z witryny? To fantastycznie, gdyż przygotowaliśmy dla Ciebie porcję świeżych postów. Wystarczy wejść w link.

Coraz większym zainteresowaniem zaczynają się także cieszyć wśród osób stawiających domy rekuperatory, czyli wentylacja mechaniczna z wymiennikiem odpowiadającym za odzysk ciepła. Rekuperacja Szczecin polega na wciąganiu jednocześnie powietrza z dwóch stron.

Absorbuje Cię tematyka poruszana w tym wpisie? Poznaj poza tym też inne podobne treści - po prostu wejdź tutaj.

Czyste, schłodzone powietrze jest pobierane spoza budynku, zaś z pomieszczeń zasysane jest powietrze znacznie cieplejsze. W układzie wymiennika ciepła te zasysane strumienie powietrza będą się spotykały, lecz bez mieszania się.
Każdy ze strumieni płynie oddzielnym kanalikiem, lecz znajdują się one w takiej odległości, że następuje pomiędzy nimi wymiana energii cieplnej, i powietrze z zewnątrz jest już wstępnie ogrzane.
2020/09/16, 08:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.