Kim jest Pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych jak też w jaki sposób nim zostać?

W jednostce organizacyjnej, w jakiej są przetwarzane są dane niejawne, za osłonę tychże informacji, a w szczególności za zaaranżowanie oraz zapewnienie funkcjonowania owej osłony odpowiada zwykle Kierownik Jednostki Organizacyjnej.


Eee PC T91MT
Napisane przez: Asus
Zainspirowane przez: Asus


Kierownikowi bezpośrednio podlega zatrudniony przez niego Pełnomocnik ds. ochrony danych niejawnych, jaki odpowiadać będzie za zapewnienie egzekwowania przepisów o ochronie niejawnych informacji. Ochrona informacji niejawnych regulowana jest odpowiednimi regulacjami. Szkolenie dla w/w Pełnomocników powinno powtarzane być minimum raz na 5 lat.


Towar na półce sklepowej
Napisane przez: C x 2
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Stanowisko Pełnomocnika ds. ochrony danych niejawnych nie musi być oddzielnym stanowiskiem w firmie, może ono się łączyć z różnymi obowiązkami, szczególnie w firmach gdzie niejawnych dokumentów przetwarza się niewielką ilość. Zgodnie z artykułem 15 ustęp 4 ustawy kierownik jednostki organizacyjnej może zlecić pełnomocnikowi ochrony wykonywanie innego rodzaju zadań, jeżeli ich zrealizowanie nie naruszy prawidłowego wykonywania obowiązków pełnomocnika ochrony. Co więcej Art. 14 ustęp 2 ustawy nie podkreśla bezpośrednio, jaki typ umów jest akceptowalny, a który typ umów będzie wyłączony w prawnym stosunku łączącym Kierownika jednostki organizacyjnej z podległym mu bezpośrednio Pełnomocnikiem ochrony (polecamy kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy). Zgodnie z ustawą zatrudnieniem jest również odpowiednio powołanie lub wyznaczenie. A więc nie istnieją żadne ustawowe formalnoprawne wymogi, ograniczające Kierownika jednostki organizacyjnej w doborze formy zatrudnienia osób na stanowisku Pełnomocnika ochrony albo jego zastępcy.


Więcej tekstów

Śruby trapezowe będą naprawdę solidne

śruby trapezowe
Napisane przez: 4Press.pl
Zainspirowane przez: 4Press.pl
W urządzeniach instalowane okazują się być przeróżne śruby, które mają za zadanie właściwe trzymanie powiązanych ze sobą części. Co więcej, powinny okazać się być one bardzo wytrzymałe, tak żebyśmy mieli gwarancję, że przez lata korzystania z nich, nic niedobrego nie będzie się z nimi działo.


Dodatkowo należy zauważyć, iż w Ustawie nie istnieją przeciwwskazania do wykonywania zadań Pełnomocnika ochrony jednocześnie w paru jednostkach organizacyjnych.
2019/01/29, 17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.