Jeżeli zamierzasz nabyć nowy pojazd obowiązkowo przeczytaj ten artykuł.

Każdy marzy o posiadaniu dobrego auta. Sprawdzony pojazd jest w szczególności ważny dla właścicieli firm, którzy prowadzą własny biznes. Istnieją rozmaite formy zakupu auta, my pokazujemy jedną z nich.


Leasing - co to takiego?


Leasing to rodzaj dzierżawy. Co to znaczy? Jeżeli decydujemy się na leasing samochód na który się zdecydujemy nie staje się naszą własnością.


Jesteśmy tylko jego użytkownikami. Zadacie pytanie: czy to w ogóle ma sens? Tak. Leasing jest znakomitą ofertą ze względu na eliminację formalności do niezbędnego minimum. Gdy zdecydujesz się na leasing będziesz potrzebował jedynie dowodu osobistego i prawa jazdy. W przypadku dzierżawy droższych aut, firma (filmar-group.pl/) leasingowa pewnie upomni się o zaświadczenie o dochodach,piastowanym stanowisku a także wyciąg z banku.Rodzaj wymaganej dokumentacji zależy od auta na jakie się zdecydujesz.


leasing
Zainspirowane przez: www.wagi-elektroniczne.pl


Dla kogo jest przeznaczony leasing?


Panuje powszechne przekonanie, że leasing jest wyłącznie dla przedsiębiorców. To błędne stwierdzenie.


Z jakiego powodu? Ponieważ leasing jest doskonałą ofertą zarówno dla osób, które mają swój biznes, jak i dla osób fizycznych. Jeśli masz wolny zawód i Twoje dochody nie są stałe leasing będzie dla Ciebie zdecydowanie bezpieczniejszą i bardziej dostępną opcją. Z jakiego powodu? Kiedy zdecydujesz się na leasing, Twa zdolność kredytowa nie będzie miała większego znaczenia. Firmy leasingowe są znacznie mniej rygorystyczne niż banki. Musisz zdawać sobie sprawę, iż kiedy decydujesz się na kredyt, procedury powiązane z nabyciem przedmiotu są znacznie bardziej skomplikowane. Jednym słowem: leasing jest prosty i znacznie mniej ryzykowny. Dodatkowo twierdzi się, iż leasing jest w stosunku do kredytu bardziej opłacalny ze względu na korzyści podatkowe.


Samochód nowy czy używany?


Wielu przedsiębiorców często decyduje się na zakup używanych samochodów. Czy decydując się na leasing, także będą mieli taką opcję? Jak najbardziej! Musimy wiedzieć, że możemy dzierżawić zarówno auta nowe, jak i używane. Jest jednak jedno zastrzeżenie: jeżeli chcemy mieć używany samochód i zdecydujemy się na leasing, nasze auto powinno mieć maksymalnie 11 lat. Wysokość leasingu w przypadku aut nowych, jak i używanych, jest taka sama, czyli wynosi 80% całkowitej wartości pojazdu.


Czy leasing dotyczy wyłącznie samochodów?


Więcej tekstów

Ochroń dane w swojej firmie używając oprogramowania

szyfrowanie danych
Napisane przez: Planet PR
Zainspirowane przez: Planet PR
W dzisiejszych czasach na świecie, ale również w Polsce można zauważyć zmniejszoną ilość przestępstw na ulicach. Niestety, nie oznacza to wcale, że kryminaliści całkowicie wyginęli, przenieśli się zwyczajnie do strefy internetowej.


Leasing nie jest związany wyłącznie z nabyciem samochodu. Możemy wydzierżawiać zarówno samochody, jak i rozmaitego rodzaju maszyny i urządzenia niezbędne do sprawnego funkcjonowania biznesu.


W zależności od dziedziny gospodarki, w której działamy jesteśmy w stanie leasingować sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a zatem: komputery, notebooki,drukarki, kopiarki czy urządzenia wielofunkcyjne. Jeżeli działamy w gastronomii możemy leasingować różnego rodzaju sprzęt gastronomiczny, jak i meble potrzebne do wystroju lokalu. Leasing jest świetną opcją na tzw. "początek", gdy stawiamy swe pierwsze kroki w biznesie i nie chcemy inwestować w kupno własnego sprzętu.
2020/04/07, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.