W jaki sposób nabyć laptop? Jaki będzie idealny?

Jeden komputer przenośny nie jest równy drugiemu. Już na etapie przeglądania propozycji w sklepach pojawiają się zasadnicze pytania: jakiego laptopa kupić?


Jedno z częstych pytań, które pada w trakcie wyboru laptopa, tyczy się systemu operacyjnego.


Tissot Bridgeport
Napisane przez: Tissot
Zainspirowane przez: e-arttime.pl


Komputery przenośne mogą być sprzedawane z systemem bądź bez systemu. Laptop bez systemu operacyjnego może być paręset złotych tańszy. Wypływa to z tego, iż producent nie wykupuje wtenczas dla niego licencji na system operacyjny a także nie musi przez to podnosić ceny, za jaką sprzedaje sprzęt. Aby nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, powinno się pamiętać, że producenci nie dołączają oprogramowania na odrębnej płycie DVD. Instalują go na tzw. partycji Recovery. Jeżeli idzie o system Windows, to jest on coraz nagminniej przydzielany do konkretnego komputera, co uniemożliwi instalację oprogramowania na drugim.


Dyski TRANSCEND PSD520
Napisane przez: TRANSCEND
Zainspirowane przez: TRANSCEND


Więcej tekstów

Dji Phantom dotrze w każde miejsce

dron
Napisane przez: Dave Lauretti
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sporty ekstremalne radują się coraz większym powodzeniem, więc zjawia się znacznie więcej jednostek, które pragną uwiecznić własne osiągnięcia oraz potem poszczycić się nimi przed kolejnymi. Przez to coraz znaczniejszą popularnością radują się kamery sportowe, które mocowane są do kasków i które dokumentują wszystkie dokonania. Co niesamowite to fakt, że te kamery są odpowiednio umacniane, a więc nawet przy upadku nic niedobrego nie powinno się z nimi stać, a dzięki takiemu sposobowi mocowania, jednostki oglądające film będą posiadały wrażenie, że samodzielnie wykonywały te wszystkie wyczyny. To właśnie spowoduje, że coraz więcej osób kupuje takie kamery oraz używa z nich podczas uprawiania sportu, przez co później posiadają niesamowitą pamiątkę z własnych akrobacji.


Kamera jest to następny nieodłączny element notebooka. Bez kamerki nie da się w pełni skorzystać przykładowo z komunikatorów. Producenci montują w laptopach kamery rozmaITej jakości. Zazwyczaj spotykane mają rozdzielczość 1 megapixeli. Umożliwia to przyzwoitą jakość obrazu, ale zawsze można poszukać laptop z lepszą kamerką. Szczególnie jeśli pragniesz prowadzić wideokonferencje czy też pragniesz nagrywać w ów sposób podcasty.


Coraz częściej w sprzedaży pojawiają się komputery przenośne wyposażone nie tylko w standardowe dyski HDD o ogromnej pojemności, lecz też w dyski SSD (czy w inny sposób mówiąc dyski oparte na pamięci flash). Te drugie charakteryzują się szybszym dostępem do danych, większą trwałością oraz mniejszą wagą.
2018/01/18, 09:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.