W jaki sposób nabyć laptop? Jaki będzie idealny?

Jeden komputer przenośny nie jest równy drugiemu. Już na etapie przeglądania propozycji w sklepach pojawiają się zasadnicze pytania: jakiego laptopa kupić?


Jedno z częstych pytań, które pada w trakcie wyboru laptopa, tyczy się systemu operacyjnego.


Tissot Bridgeport
Napisane przez: Tissot
Zainspirowane przez: e-arttime.pl


Komputery przenośne mogą być sprzedawane z systemem bądź bez systemu. Laptop bez systemu operacyjnego może być paręset złotych tańszy. Wypływa to z tego, iż producent nie wykupuje wtenczas dla niego licencji na system operacyjny a także nie musi przez to podnosić ceny, za jaką sprzedaje sprzęt. Aby nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, powinno się pamiętać, że producenci nie dołączają oprogramowania na odrębnej płycie DVD. Instalują go na tzw. partycji Recovery. Jeżeli idzie o system Windows, to jest on coraz nagminniej przydzielany do konkretnego komputera, co uniemożliwi instalację oprogramowania na drugim.


Dyski TRANSCEND PSD520
Napisane przez: TRANSCEND
Zainspirowane przez: TRANSCEND


Więcej tekstów

Rozmaite kamerki na rower

Kamera GoPro Hero3
Zainspirowane przez: http://kamerynakask.pl/
Klienci sklepów z urządzeniami zasięgają informacji na forach internetowych i strony www poszczególnych marek oferujących kamery, aby poznać opinie o nich osób je używających. Idąc na poszukiwania odpowiedniego sprzętu nagrywającego jakim jest kamera na kask, najważniejsze jest wcześniejsze przemyślenie własnych kryteriów. Szczególnie istotne, jeżeli chodzi o urządzeni rejestrujące jest to, aby jakość rejestrowanego obrazu znakomicie odzwierciedlała realne| zjawiska.


Kamera jest to następny nieodłączny element notebooka. Bez kamerki nie da się w pełni skorzystać przykładowo z komunikatorów. Producenci montują w laptopach kamery rozmaITej jakości. Zazwyczaj spotykane mają rozdzielczość 1 megapixeli. Umożliwia to przyzwoitą jakość obrazu, ale zawsze można poszukać laptop z lepszą kamerką. Szczególnie jeśli pragniesz prowadzić wideokonferencje czy też pragniesz nagrywać w ów sposób podcasty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.