Otwarty umysł i bezustanne poszukiwanie pionierskich rozwiązań restrukturyzują otaczającą nas rzeczywistość

Działanie w pojedynkę, przede wszystkim na polu biznesowym, jest mało dochodowe. Specjaliści od marketingu podają różne pomysły, jak wprowadzić w czyn chociażby nawet kilka elementów kooperacji, równocześnie nic na tym nie tracąc.
Grupa biznesmenów
Napisane przez: Anthony Easton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współdziałanie, czyli współpraca przedsiębiorstw (współpraca firm za pośrednictwem ma bowiem polegać na obopólnych korzyściach. Jednym z najmniej skomplikowanych rozwiązań w tym zakresie staje się wymiana logo. Takie działanie w praktyce oznacza, że unikatowy znak danej firmy zostaje zamieszczony przykładowo na stronach internetowych wszystkich powiązanych ze sobą przedsiębiorstw.

Można oczywiście wprowadzić ściślejsze powiązania, polegające już na wymianie doświadczeń handlowych, obopólnym pozyskiwaniu klientów lub realizacji tych samych przedsięwzięć badawczych. Obecnie, kiedy dostęp do nowoczesnych technologii bywa o wiele łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, takie zadania można urzeczywistniać na terenie całego kraju, a zwłaszcza w województwach położonych na wschodzie Polski, gdzie rozwój różnych gałęzi przemysłu bywa mocno zahamowany przez nieobecność surowców naturalnych.

Biurowiec
Napisane przez: y.becart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedną z takich aktywności, łączącą w sobie opisane elementy, jest klaster it (zrzeszenie specjalistów IT). Sama nazwa nie jest loteryjna i odsyła do skojarzeń związanych z szeroko pojętą kooperacją. Klaster to pojęcie, które przypomina nam terminologię z różnych dziedzin.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o jeszcze jedną emocjonującą stronę? Jeśli tak, to naprawdę zalecamy ten portal - kliknij a się nie rozczarujesz.

Termin pochodzi z angielszczyzny, a przykładowo w muzyce określa współbrzmienie kilku dźwięków. Skrót it staje się powszechnie wykorzystywany w branży teleinformatycznej. Jak widać, tak skonstruowane określenie już na początku sugeruje, że będziemy obcować z innowacyjnym pomysłem nastawionym na wydajną współpracę.

Aby zostać uczestnikiem takiej grupy należy spełnić wszystkie kryteria zawarte w regulaminie. Klaster it przyjmie do siebie tylko uczciwych i energicznych biznesmenów, dla których dobro własnej firmy jest równie ważne, jak dobro ogółu. Wzorzec postępowania jest tak samo bazowy, jak kompetencje prowadzenia biznesu, wiedza encyklopedyczna i aktualnie zajmowana pozycja na rynku międzynarodowym.

Więcej tekstów

Dla osób posiadających problemy z dłużnikami zapewne intrygująca jest windykacja Jelenia Góra

spotkanie
Napisane przez: Mark Warner
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obecnie coraz częściej mówi się o kłopotach z odzyskiwaniem pieniędzy, a na rynku pojawia się wiele nowych firm trudzących się odzyskiwaniem należności. Jest to na pewno kłopotliwy proces, który kosztuje mnóstwo wysiłku osobę chcącą odebrać swoją odpłatność.


Tak zaprojektowana współpraca przedsiębiorstw przypomina trochę pojęcie znane nam z zagadnień lekcji biologii, czyli symbiozę.

Zaciekawił Cię niniejszy wpis? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie porady prawne lubin, która odnosi się do podobnej tematyki.

Same władze klastra it muszą dniem i nocą czuwać nad tym, by taka współpraca nie zaczęła przypominać innego botanicznego określenia, a mianowicie pasożytnictwa.
2019/11/18, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.