instalacja elektryczna właściwa dla zasilanych sprzętów

Cechy techniczne instalacji elektrycznych w obiektach winny być takie, ażeby gwarantowały niezawodną dostawę energii elektrycznej o parametrach technicznych, definiujących jakość energii należytych dla zasilanych urządzeń.
Projektowanie instalacji elektrycznych powinno brać pod uwagę to, żeby narzędzia elektryczne o napięciu roboczym większym od wartości bezpiecznej były zabezpieczone przeciw porażeniowej.


kable elektryczne
Napisane przez: Mussi Katz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Instalacja powinna umożliwiać troskę o ludzi i otoczenie przed zanieczyszczeniami, także wydzielaniem wibracji, hałasu, temperatury i pola magnetycznego o wartościach i intensywnościach większych od granicznych akceptowalnych. Powinna być zaplanowana i stworzona w taki sposób, by w przypuszczanym czasie użytkowania spełniały wymagania dotyczące mocy zadysponowanej i zostawały w całkowitej sprawności technicznej, a w odniesieniu do instalacji w obiektach mieszkalnych, również żądania wynikające z potrzebnego komfortu bytu mieszkańców.


Projektowanie instalacji elektrycznych dla obiektów fabrycznych winno być tak zaprojektowane i zrealizowane, ażeby było względnie proste ich przystosowanie do innowacyjnych funkcji przy przekształceniu kierunku, względnie technologii produkcji. Planując gniazda elektryczne należy brać pod uwagę to, że w budynku wciąż przybywa przyrządów elektrycznych, wobec tego lepiej zaprojektować ich więcej aniżeli pożądanych na daną chwilę, bądź pozostawić zaślepione puszki montażowe.
Dzięki nim założenie innego gniazda w razie potrzeby nie będzie stanowiła większego problemu. Najwięcej gniazd elektrycznych potrzebnych jest w kuchni, bowiem tu jest najwięcej narzędzi zasilanych prądem.
2019/04/04, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.