Robienie aplikacji na telefony komórkowe – co powinien wiedzieć każdy debiutujący projektant, by zdobyć sukces

Sprzęty mobilne we współczesnych czasach bezsprzecznie ułatwiają typowe obowiązki. Pewnie żaden biznesmen nie może wyobrazić już sobie pracy bez laptopa czy chociaż tabletu. By jednak nowoczesny sprzęt był faktycznie użyteczny, konieczne są też praktyczne aplikacje.


Miej na względzie wymagania grupy docelowej

Wielu osobom wydaje się, iż projektowanie systemów internetu rzeczy aplikacji mobilnych wcale nie jest takie trudne, jednakże wymaga ono nie tylko zastanowienia się nad wyglądem interfejsu, lecz również – a może nade wszystko – nad tym czy będzie on komfortowy w użytkowaniu. Właśnie z tych racji jednym z fundamentalnych kryteriów, jakimi powinniśmy się kierować podczas projektowania aplikacji mobilnej jest dopasowanie jej do grupy odbiorców. Przed zaczęciem pracy warto zatem poznać oczekiwania tych ludzi i ich wymagania – koniecznych danych z pewnością dostarczy przeprowadzenie badań rynkowych.
smartphone
Napisane przez: Maurizio Pesce
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Postaw na intuicyjność i prostotę

Popularnie znanym faktem jest, że naszymi działaniami rządzą przyzwyczajenia. Podobnie jest w przypadku aplikacji na urządzenia mobilne - . Warto o tym pamiętać w trakcie projektowania interfejsu. Zastanówmy się czy określony przycisk znajduje się właśnie tam, gdzie spodziewamy się go znaleźć i stosujmy znane już ogólnie rozwiązania.


Co więcej dobrym rozwiązaniem jest stawianie na prostotę: przyjemne dla oka kolory zamiast krzykliwych i rażących barw, czytelne fonty zamiast wyszukanej i niewyraźnej czcionki, a do tego pomniejszona liczba reklam oraz pojawiających się okienek z pewnością zdobędą korzystniejsze noty pośród użytkowników.

Poznawaj obecne trendy

Czasy się zmieniają, a razem z nimi nadchodzą nowe rozwiązania – odnosi się to do nade wszystko branży informatycznej. Jeżeli poważnie rozmyślasz o projektowaniu aplikacji mobilnych - powinieneś być na bieżąco – to co jeszcze 2 lata temu było hitem, dziś może być już nieaktualnym rozwiązaniem. Warto więc szukać inspiracji w sklepach z aplikacjami, przeglądać regularnie tematyczne portale internetowe bądź obejrzeć prace innych projektantów, by zorientować się, co właśnie jest modne w branży.
2021/01/23, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.